TVN24 Biznes | Z kraju

Rząd znosi zakaz lotów do dziesięciu krajów

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Wicepremier Emilewicz o zniesieniu limitu pasażerów
Wicepremier Emilewicz o zniesieniu limitu pasażerówTVN24
wideo 2/6
TVN24Wicepremier Emilewicz o zniesieniu limitu pasażerów

Rząd do 11 sierpnia przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią. W porównaniu z rozporządzeniem sprzed dwóch tygodni zakazem objęto dwa nowe kraje, zniesiono go w stosunku do dziesięciu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

We wtorek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Wchodzi w życie w środę 29 lipca i obowiązuje do 11 sierpnia. Poprzednie rozporządzenie wygasa we wtorek.

Nowe rozporządzenie - tak, jak wygasający akt prawny - zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią, państwami Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji, Portugalii oraz dodanego do tej listy Luksemburga.

Państwa spoza UE

Z listy krajów, do których można było dotychczas latać, zniknęła Czarnogóra. Lista ta zawiera wciąż Gruzję, Japonię, Kanadę, Albanię, Koreę Płd. i Ukrainę.

Zakazy lotów zniesiono w stosunku do Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Tunezji, Turcji, Urugwaju i Australii.

ZOBACZ ROZPORZĄDZENIE

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości