TVN24 Biznes | Z kraju

Allegro zyskało poważnego konkurenta. Shopee działa już w Polsce

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Allegro zadebiutowało na giełdzie
Allegro zadebiutowało na giełdzieTVN24
wideo 2/6
TVN24Allegro zadebiutowało na giełdzie

Shopee działa już w Polsce. Oznacza to, że Allegro zyskało kolejnego konkurenta. Polska stała się pierwszym krajem w Europie, w którym singapurska platforma e-handlu jest dostępna.

Shopee działa także w Singapurze, Malezji, Indonezji, Filipinach, Tajwanie, Tajlandii, Wietnamie oraz Brazylii, Meksyku i Chile.

Shoppe.pl – jak działa i co tam można kupić?

Produkty na platformie shopee.pl zostały podzielone na 25 kategorii tematycznych, takich jak np. dom i ogród, uroda, komputery i laptopy, zwierzęta domowe, fotografia, kolekcje i sztuka czy gaming. Jak zauważył branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, ofertę Shopee stanowią na razie głównie chińskie gadżety. Na pochodzenie produktów wskazują m.in. adresy do reklamacji czy czas dostawy przesyłki.

Shopee kusi kupujących darmową dostawą przesyłki, bez minimalnej wartości zamówienia. Po okresie promocyjnym koszty przesyłki wyniosą 8,99 zł (paczkomat) lub 10,95 zł (kurier). Firma oferuje również kupon o wartości 15 zł na pierwsze zakupy (przy zakupach za minimum 20 zł). Reklamuje też codzienne promocje wybranych produktów za 1 zł.

Shopee obsługuje trzy metody płatności – Blik, karta płatnicza i Przelewy24. Rejestracji na platformie można dokonać poprzez konto Facebook, Google, Apple lub zakładając nowy profil na Shopee.

Prezes InPostu zapowiedział współpracę z Shopee kilkanaście dni temu podczas telekonferencji. - Tak, jeśli ten gracz w Polsce się pojawi, to będziemy na pewno istotnym elementem jego oferty dla klientów końcowych. Skala - trudno nam oceniać, nie my planujemy ekspansję podmiotów zagranicznych w Polsce. Patrząc na doświadczenie, patrząc na rynki, na których ten portal działa, patrząc na ostatnie wejście Shopee do Brazylii i tak naprawdę szybkie zdobywanie tamtejszego rynku, mimo mocnej pozycji lokalnych graczy, wydaje się, że to jest kolejna duża alternatywa dla odbiorców końcowych, co nas bardzo cieszy, gdyż jako partner potencjalnie będziemy beneficjentem takiego wzrostu - powiedział Rafał Brzoska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Allegro, AliExpress, Amazon

Na polskim rynku Shopee zmierzy się ze sporą konkurencją. W marcu br. w Warszawie stanął pierwszy automat do samodzielnego odbioru towarów zakupionych w serwisie AliExpress.

Uruchomienie podobnych urządzeń zapowiedziała także firma Allegro. Przedstawiciele spółki na początku marca poinformowali, że podpisali list intencyjny ze spółką Modern-Expo na dostawę automatów paczkowych. Jak wyjaśniono, w planie jest, by z 1500 urządzeń kupujący i sprzedający zaczęli korzystać jeszcze w tym roku. W sumie w ramach pierwszej fazy spółka chce uruchomić 3000 urządzeń.

Swoje usługi nad Wisłą rozwija także Amazon, który uruchomił polską wersję swojego sklepu. Pytany o konkurencję i planowane wejście na polski rynek Shopee, Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon na obszar Europy Środkowo-Wschodniej odpowiedział niedawno: "Konkurencja jest z korzyścią dla klienta. Polski rynek e-commerce jest wystarczająco duży, by wielu graczy się tu zmieściło. Przyszłość pokaże, kto odniesie sukces".

Autor:ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości