500 plus płynie głównie na wieś. "To dla was problem"

Z kraju

Premier o 500 plus: ponad 60 procent środków trafia do rodzin na wsitvn24
wideo 2/5

Ponad 60 proc. środków z programu 500 Plus trafia do rodzin na wsi, dzięki temu nie muszą się one martwić, że ich dzieci mają gorzej od dzieci w miastach - mówiła premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty.

Szydło w debacie nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela zarzuciła części opozycji, że uwiera ją program 500 Plus i nie wie, co z nim zrobić. - To, że się sytuacja polskich rodzin, szczególnie rodzin na wsi - bo ponad 60 proc. środków w ramach tego programu trafia do rodzin na wsi - poprawiła, to jest dla was problem - powiedziała Szydło w debacie nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Jak zaznaczyła, ludzie na wsi mówią dzisiaj, że mogą wreszcie godnie żyć i nie muszą się martwić o to, że ich dzieci mają gorszą sytuację niż dzieci w miastach.

W jej ocenie rząd PO i PSL prowadził politykę, która uderzała w polską wieś, Polskę powiatową. - To było przede wszystkim koncentrowanie się na dużych centrach, a Polska powiatowa miała zostać pozostawiona sama sobie - podkreśliła.

Jak mówiła, problemem dla PO i PSL i powodem do wstydu są zlikwidowane przez ich rządy szkoły, posterunki policji, połączenia komunikacyjne i placówki pocztowe. - My to wszystko przywracamy i przywrócimy - zapowiedziała premier.

Autor: gry / Źródło: PAP

Raporty: