Z kraju

Z kraju

Bon zamiast gotówki na święta?

Z ostatnich badań ARC Rynek i Opinia wynika, że ok. 40% firm wykorzystuje bony jako formę świadczeń pozapłacowych. Ekspert instytutu Michał Kuś wskazywał w TVN CNBC, że odsetek ten jest nieco niższy w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale talony wciąż cieszą się popularnością wśród pracodawców.

Przedsiębiorca roku 2010

Ryszard Florek, założyciel firmy Fakro został Przedsiębiorcą Roku polskiej edycji konkursu Ernst&Young. Prezes Fakro, producent znanych na świecie okien dachowych będzie reprezentował Polskę w przyszłym roku na międzynarodowym finale konkursu w Monte Carlo. Patronem polskiej edycji konkursu jest TVN CNBC.

Brat VAT

Rusza akcja TVN CNBC, która ma przybliżyć Naszym Widzom zmiany w podatku VAT. W "Pieniądzach od rana" dziennikarz naszej stacji Paweł Blajer zapowiadał, jakie porady i informacje znajdą Państwo w najbliższym czasie na naszej antenie

Dzień z branżą chemiczną

Polskie spółki gazowe notują dobre wyniki. W TVN CNBC „Dzień z branżą chemiczną” . Maciej Gierej, prezes Mennica Metale Szlachetne i Jacek Chwedoruk, prezes Rothschild Polska byli gośćmi Marka Tejchmana w programie „90 minut” i rozmawiali między innymi innowacyjności wśród polskich spółek gazowych.

Milion w portfelu

Od prezesa do kolekcjonera. Milioner Krzysztof Musiał po sprzedaży ABC Data nie zajmuje się prowadzeniem biznesu. Opowiada o skutecznym inwestowaniu i proponuje jak zainwestować milion złotych.

Jak sytuacja w Europie odbije się na złotym?

Sytuacja na rynkach walutowych w Europie nie wygląda najlepiej. Jak decyzje gospodarcze krajów Europy odbiją się na złotym mówią goście "Bilansu" profesor Anna Zielińska-Głębocka, członek Rady Polityki Pieniężnej i Tomasz Nowak, makler TMS Brokers.

Spółki chemiczne pod lupą

W związku z "dniem z przemysłem chemicznym" bierzemy pod lupę kilka spółek z branży, m.in.: Synthos, Ciech, ZA Puławy, Police. Analizę przeprowadzi gość Rafała Hirscha, analityk Erste Securities, Tomasz Kasowicz.

Rynki dla Opornych

Po raz pierwszy od dłuższego czasu portfel RDO poradził sobie lepiej od rynku, choć nadal tracimy, dziś 0,03%. Zapraszamy do inwestowania, czekamy na Państwa sugestie pod adresem rdo@tvn24.pl

W ZA Puławy będzie lepiej

Zakłady Azotowe Puławy stoją w obliczu zmian, także takich oddolnych. Co się dzieje w spółce i jakie firma osiągnie wyniki w bieżącym kwartale mówi członek zarządu ZA Puławy, Andrzej Kopeć.

Krakchemia na razie nie patrzy na nowe rynki

Podczas "dnia z przemysłem chemicznym" rozmawiamy z prezesem Krakchemii, Andrzejem Zdebskim o perspektywach tego przemysłu, rozwoju firmy, i o tym, co firma może zaproponować rynkom zagranicznym.

Czarny piątek w USA

Tego wyścigu po zakupy nie dało się powstrzymać... Amerykański Black Friday, czyli początek wyprzedaży sprawił, że handlowcy zaczęli patrzeć na przedświąteczny czas w różowych okularach... O entuzjazmie w Stanach w materiale Łukasza Kijka.

Co się stanie z naszymi emeryturami?

Polskę czekają zmiany w systemie emerytalnym. Czy i dlaczego są potrzebne? Co nas czeka? Czy sytuacja będzie podobna do tej, którą przeżywają teraz Węgry i ich system emerytalny? Na pytania Rafała Hirscha odpowiada Andrzej Sołdek, prezes PZU PTE.

Awatary z Polski w dolinie krzemowej

Spółka z NewConnect - InteliWISE - otworzyła pierwsze biuro sprzedaży w Sunnyvale w Kalifornii. InteliWISE chce mocno wejść na rynek amerykański. Na razie wdrożyła technologie wirtualnych doradców w koncernie Kraft Foods i wirtualnych ekspertów w jednym z banków w USA. Jak firmie uda się osiągnąć założenia mówi jej wiceprezes, Marek Trojanowicz.

Pomysł pod ochroną

Chroń swoją firmę przed konkurencją. O wnioskach wynikających z raportu dot. ochrony własności intelektualnej „Własność intelektualna – niedoceniana podstawa przewagi konkurencyjnej” mówi Jarosław Filipek, prezes CODES Strategie.

Giełdowe podsumowanie dnia

Cognoc, Orco i BRE to spółki, które dzisiaj radziły sobie najlepiej na warszawskim parkiecie. WIG20 kończy dzień spadkiem o 0,95%. Indeks największych spółek osiągnął na zamknięciu poziom 2641,81 pkt.

Dzień z przemysłem chemicznym

Kredyt technologiczny jest udzielany przez wybrane banki komercyjne we współpracy z BGK. Rząd przyjął projekt ustawy ułatwiający korzystanie z tej formy wsparcia. Co da nowelizacja, tłumaczy Marek Szczepański, dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich BGK.

Zainwestuj niespodziewany milion

Milionerzy, którzy zostali nimi niespodziewanie, często nie wiedzą, co z tak dużymi pieniędzmi zrobić. Od czego rozpocząć inwestowanie dużych pieniędzy mówi Wojciech Kopacz, doradca ds. inwestycji i ubezpieczeń.

Milion w Portfelu

Akcje spółek niemieckich, szwedzkich i aktywa z antypodów. Jak zainwestować milion złotych, doradza Wojciech Szymon Kowalski z Exif Polska.

Komunikacja w firmie

Uważnie dobieraj słowa, uważaj aby nikogo nie urazić personalnie. Jak informować pracowników nawet o trudnych sprawach związanych ze zmianami w firmie, doradza Marcin Józefowicz, specjalista ds. komunikacji, wiceprezes Freemen EDU Sp. z o.o.

Straty za zmarnowany urlop

Biura podróży odpowiadają materialnie także za straty niematerialne swoich klientów. MF kończy pracę nad rozporządzeniem dot. minimalnego ubezpieczenia. O konsekwencjach decyzji Sądu Najwyższego mówi Katarzyna Sobierajska, wiceminister sportu i turystyki.

Chemoserwis-Dwory o planach

Chemoserwis-Dwory S.A. zakłada podobny poziom przychodów Grupy w 2011 roku. O przyszłorocznych planach spółki, mówi prezes Wojciech Mazur.

Polacy nie inwestują w emeryturę

Bardzo niewielka grupa Polaków inwestuje systematycznie z myślą o emeryturze. Najczęściej to sporadyczne ruchy. Mniej zamożni uważają, że nie stać ich na oszczędzanie, mówi Mateusz Gołąb dyrektor Departamentu Klienta Zamożnego.

Jeśli nie OFE to co?

Programy oszczędzania w TFI nagradzają za systematyczność niższymi opłatami. O innych produktach inwestycyjnych będących alternatywą dla OFE, mówi Tomasz Publicewicz z Analizy Online.

Gdzie szukać specjalistów od technologii?

Warto skorzystać z pomocy firm rekrutacyjnych. Małe firmy mogą szukać inżynierów bezpośrednio na uczelniach technicznych wśród studentów, mówi Monika Górska-Siuciak, dyrektor w Dziale Rekrutacji i Selekcji Bigram.

Zmiany w Bytomiu

Dwóch inwestorów branżowych obejmie 20 mln z nowej emisji akcji Bytomia. Spółka, która zarabia na szyciu garniturów, ma przekształcić się w spółkę, która będzie zarabiać na szyciu formalnej odzieży męskiej, mówi Andrzej Kaczorowski, zarządzający w Investors TFI.

Kryzys na rynku długu

Rentowność polskich obligacji 10-letnich osiągnęła 2-letnie maksimum. Kryzys na rynku długu Hiszpanii i Portugalii z pewnością wpłynie negatywnie na kurs euro, ale Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista BRE Banku wątpi, by doszedł on do poziomu 4,10 zł.

Czyja Bogdanka

- Nie było propozycji wymiany 4. akcji NWR za 1. akcję Bogdanki - Paweł Klimkowski, zarządzający w Aviva PTE zaprzecza agencyjnym informacjom. Twierdzi, że z Bogdanka rozmawiała z NWR tylko o cenie z obecnego wezwania.

Ciech: szansa na przyspieszenie kilku transakcji

Ciech S.A. prowadzi negocjacje umowy wstępnej z inwestorami na fosfory, mówi prezes spółki Ryszard Kunicki. - Jest szansa na przyspieszenie kilku transakcji, które mogą wpłynąć na wynik - dodaje.

Pieniądze z EBI na autostrady

225 mln euro kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego otrzyma BGK. Środki pozwolą na sfinansowanie budowy części autostrady A1, mówi Tomasz Mironczuk prezes BGK.

Leasing dla konsumenta

3% Polaków może być zainteresowanych leasingiem sprzętu komputerowego, RTV i AGD. Być może, już w przyszłym roku uda się wdrożyć zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych, które obecnie blokują leasing konsumencki. O jego zaletach mówi Marta Szafarowska, doradca podatkowy MDDP.