Polska i Świat

Polska i Świat

Polskie Linie Lotnicze zorganizowały aukcję porzuconych lub zagubionych bagaży, po które nikt się nie zgłosił. W walizkach może znaleźć się wszystko od drogocennych przedmiotów po skarpetki. Właśnie ta niewiadoma rozbudza wyobraźnie. Nic dziwnego, że zainteresowanie aukcją jest ogromne. Jednak liczba miejsc na licytacji jest ograniczona. A wejściówki na nią rozeszły się w błyskawicznie, pomimo, że nie wiadomo co znajduje się w bagażach.

Marit Bjoergen straci medale wywalczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi? Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie wyklucza, że tak właśnie się stanie i przypomina, że w czasie zawodów sportowcom nie wolno brać udziału w reklamach, a taka wpadka przydarzyła się Norweżce. Sprawdzamy, co wolno sportowcom w czasie igrzysk i czy każda reklama z ich udziałem może skończyć się odebraniem zdobytych medali.

Mariusz T. będzie objęty policyjną ochroną - poinformował minister spraw wewnętrznych i komendant główny policji na specjalnej konferencji prasowej. Sprawdzamy, jak ta ochrona będzie wyglądała i czy może być skuteczna.

Desperacja - tego słowa coraz częściej używają prawnicy i politycy komentujący ściganie się wymiaru sprawiedliwości z czasem, aby nie wypuścić na wolność Mariusza T. Wtorek przyniósł w tej sprawie wiele nieoczekiwanych informacji. Z wątpliwości musiał tłumaczyć się minister sprawiedliwości.

Najpierw zrobił furorę wymalowaną szachownicą na kasku, teraz wynikiem. Kamil Stoch jest pierwszym złotym medalistą na igrzyskach w Soczi. 26-letni skoczek po fenomenalnym występie otworzył sobie drzwi i do sławy, i do historii. Nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa. Przed nim dwa konkursy i nadzieja, że ponowne znokautowanie rywali. Michał Sznajder.

Skoczkowie narciarscy więcej mają wspólnego z szybownikami niż lekkoatletami. Po wybiciu z progu, czyli po samym skoku, o długości lotu decydują już prawa aerodynamiki, a sam skoczek jest ni mniej ni więcej, tylko statkiem powietrznym. Łukasz Wieczorek.

Pułkownik Ryszard Kukliński rozgrzał polską scenę polityczną. Do tego stopnia, że po premierze filmu "Jack Strong", niektórzy chcą mu stawiać pomnik, a inni awansować na stopień generalski. Mówi się też o przyznaniu mu najwyższego odznaczenia państwowego, czyli Orderu Orła Białego. Pomysł, który ponownie ożył, natychmiast podzielił.

Premier mówi, że politycy i media dziś rozpętały wokół Mariusza T. histerię, ale kiedy ponad 25 lat temu zabójcę czwórki chłopców poszukiwano i postawiono przed sądem, gazety też żyły tym tematem. I nie unikały ostrych sformułowań. Piotr Świerczek.

Wyjdzie na wolność, choć zapewne kiedyś wróci do izolacji. Jak informuje portal tvn24.pl, opinia biegłych w sprawie Mariusza Trynkiewicza daje sądowi podstawę do zamknięcia go w specjalnym ośrodku. Donald Tusk nie  chciał mówić o fiasku operacji, która miała zatrzymać za kratami Trynkiewicza, choć przez spóźnione przepisy walka z czasem jest już przegrana. Michał Tracz.

Kamil Stoch już rządzi w Soczi. Na razie tylko kaskiem, ale jak się okazuje to wystarczyło, by zrobić furorę. Najlepszy polski skoczek na podbój olimpijskich skoczni ruszył z wymalowaną na kasku biało-czerwona szachownicą czyli symbolem polskiego lotnictwa. To nie pierwszy kask, o którym głośno. Czy symbole dodają skrzydeł? - Michał Sznajder.

W niecenzuralny i niedyplomatyczny sposób  amerykańscy dyplomaci podsumowali ukraińską politykę Europy. Zwrot był do tego stopnia nie na miejscu, że rozgrzał opinię publiczną. I wcale nie chodzi tylko o to, że takie słowa padły, ale też - a może przede wszystkim - że nagranie rozmowy trafiło w tajemniczych okolicznościach do internetu i wywołało dyplomatyczny skandal. Kto za tym stoi? Oskarżycielskie palce kierują się przeciw Rosji. Marek Osiecimski.

Prawie 230 km/h na motocyklu ulicą Puławską teraz ten i inne rekordy warszawskich fotoradarów, bo już wiadomo jak wygląda stołeczna statystyka za ubiegły rok. Rekordy nie tylko prędkości, ale i częstości fotografowania. Kierowca, który 19 razy dał się namierzyć fotoradarowi, przez długi czas jeździł bezkarnie. Łukasz Wieczorek.

Teraz giełda matczynego mleka, która ruszyła w Niemczech. Pomysł, który na pierwszy rzut oka wydaje się świetny lekarzy nie przekonuje, bo korzystanie z pokarmu obcej kobiety - bez jego zbadania - może być dla malucha niebezpieczne. Jak bardzo, dlaczego metoda znana od wieków nagle może się nie sprawdzić i czy lepsze są nasze banki mleka - o tym Anna Wilczyńska.

Sąd nakazał policji objęcie Mariusza T. działaniami rozpoznawczo-operacyjnymi. Ta inwigilacja może potrwać kilka tygodni a nawet dłużej, bo terminy jakie daje prawo sprawiają, że nawet po uznaniu za niebezpiecznego Mariusz T. może szybko nie trafić do specjalnego ośrodka w Gostyninie.

Sukces, który budzi spore kontrowersje, czyli ryzykowny rekord w odchudzaniu. 24 letnia Amerykanka wygrała telewizyjny show, bo w trzy miesiące zrzuciła 70 kilogramów. Uważa, że swoje osiągnięcie zawdzięcza "super zdrowym" nawykom żywieniowym.

Poważne ostrzeżenie, które tylko pozornie wygląda na żart. Amerykańskie służby ostrzegają Rosjan, że materiały wybuchowe jakie mogłyby służyć zamachowcom planującym atak w Soczi mogą mieć postać... pasty do zębów.

Była modelka, prezes Warty Poznań postanowiła na nowo zawojować Europę. Z piłkarzami jej się nie udało, bo ostatecznie jej klub nie awansował nawet do ekstraklasy, dlatego na podbój Europy idzie sama i będzie ubiegać się o miejsce w Parlamencie Europejskim. Czy to tajna broń Palikota?

Podział dziś, podziały i wtedy. 25 lat temu po przeciwnych stronach stali nie tylko ludzie Solidarności i PZPR, ale także dziennikarze reżimowych i niezależnych mediów. W końcu i oni musieli się jakoś porozumieć.

Kłótnia o Okrągły Stół może sprawić, że ćwierć wieku po historycznych obradach politykom nie uda się wspólnie ich uczcić. Z głosowania za okolicznościową uchwałą wyłamuje się Solidarna Polska, bo kwestionuje skutki porozumienia Solidarności z komunistami. Ale ludzie Ziobry i Kurskiego są w tym osamotnieni.