TVN24 Biznes | Pieniądze

Świadczenia 500 plus. Jest apel minister w sprawie wypłat

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Inflacja w Polsce. Co najbardziej podrożało?
Inflacja w Polsce. Co najbardziej podrożało?TVN24
wideo 2/7
TVN24Inflacja w Polsce. Co najbardziej podrożało?

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg apeluje do samorządowców o wypłatę świadczenia Rodzina 500 plus przed świętami Bożego Narodzenia. Zapewniła jednocześnie, że rząd zabezpieczył środki finansowe na ten cel.

Ministerstwo rodziny w komunikacie zwróciło uwagę, że okres świąteczny, oprócz radości, niesie też za sobą niemałe wydatki. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w listopadzie wyniosła 7,8 procent rok do roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

500 plus. Wypłaty

Minister Marlena Maląg zwróciła się z apelem do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. "Dlatego też, aby wspomóc rodziny w przygotowaniach do nadchodzących Świąt, by upłynęły w radosnej i spokojnej atmosferze, zwracam się do Państwa z apelem o dołożenie wszelkich starań, aby w Państwa miastach i gminach wypłata należnych rodzinom świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, nastąpiła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia" - napisała w liście szefowa MRiPS.

Minister rodziny zapewniła, że rząd zabezpieczył środki finansowe na ten cel.

Od 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie zmiany dotyczące programu Rodzina 500 plus. Świadczenie będzie obsługiwane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wnioski i wypłaty będą realizowane wyłącznie elektronicznie. Gminy mają kontynuować wypłatę świadczeń do końca maja 2022 roku.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości