Allegro zwalnia i stawia na mobilność. Chce być "o jeden klik" przed Amazonem?

Najnowsze

shutterstock.comAllegro jest jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych w Polsce

Allegro zmienia strategię i stawia na rozwój mobilnych technologii, w tym aplikacji na smartfony czy tablety. Wraz z nowym otwarciem firma planuje zwolnienia grupowe.

"Allegro wychodząc naprzeciw wyzwaniom zmienia swoją strategię, i sposób organizacji firmy, koncentrując się na rozwoju mobilnych technologii, innowacyjnych rozwiązaniach oraz szybkim odpowiadaniu na nowe trendy i zmieniające się potrzeby klientów" - czytamy w komunikacie firmy znanej z popularnego serwisu aukcyjnego.

Walka na kliki

Jak tłumaczy, rynek handlu internetowego jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się branż na świecie "gdzie globalna konkurencja jest oddalona tylko o jeden symboliczny klik". „Reorganizacja jest niezbędna, abyśmy mogli myśleć o sukcesie w przyszłości. Chcemy mieć możliwość efektywnego rozwoju produktów i usług, których nasi klienci oczekują w dynamicznie zmieniającym się, mobilnym świecie. (...) Nasz przyszły sukces zależy od transformacji w firmę bardziej elastyczną i zorientowaną na klienta” – stwierdził Przemysław Budkowski, zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pierwszym krokiem do realizacji nowej strategii jest zatrudnienie kilkudziesięciu inżynierów oprogramowania. Specjalistów, którzy zajmą się przede wszystkim rozwojem produktów i usług mobilnych. Allegro ogłasza również otwarcie piątego polskiego biura w Krakowie – kolejnego po Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Wrocławiu.

Zwolnienia i pomoc

Jednocześnie Allegro planuje zwolnić około 90 osób. Kolejnych około 80 pracowników zostanie przeniesionych do innych firm, które będą świadczyły usługi dla Allegro w ramach outsourcingu. Wszyscy otrzymają pomoc w poszukiwaniu nowego zatrudnienia.

Allegro jest jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych w Polsce. Należy do niego kilka platform z regionu Europy Środkowo-Wschodniej: Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji. Jest także właścicielem serwisu płatniczego PayU.pl.

Autor: rf / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com