Alior chce kupić Meritum Bank

Najnowsze


Alior chce kupić Meritum Bank od Innovy Capital i EBOiR z wykorzystaniem emisji akcji i środków z emisji obligacji - podał Alior w komunikacie. Zamierza wyemitować do 2.355.498 nowych akcji.

Alior chce kupić wszystkie akcje Meritum Banku; 22 września 2014 r. zarząd banku postanowił o przystąpieniu do ustalania warunków kupna Meritum.

Przejęcie

"Zamiarem zarządu banku jest realizacja transakcji z wykorzystaniem emisji nowych akcji banku oraz środków z emisji obligacji podporządkowanych banku, przy czym szczegółowe warunki i zasady realizacji transakcji objęte ofertą złożoną przez bank będą przedmiotem negocjacji" - podano w komunikacie.

Walne, które zagłosuje nad emisją akcji, zaplanowano na 22 października. "W związku z transakcją nabycia przez Bank akcji w Meritum Bank, jeden lub większa liczba podmiotów będących głównymi akcjonariuszami Meritum Bank, zostanie akcjonariuszem (akcjonariuszami) Banku (Aliora - red.)" - napisano w raporcie.

Przed walnym

Zarząd Alior Banku zakłada, że uzgodnienie wszystkich istotnych warunków transakcji i zawarcie umowy nabycia wszystkich akcji Meritum nastąpi przed dniem rozpoczęcia obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, czyli przed 22 października.

Autor: msz//gry / Źródło: PAP