Harris oskarża Trumpa. "On i jego zespół nie chcą, aby naród naprawdę widział"

Źródło:
PAP

Kamala Harris oskarżyła byłego prezydenta Donalda Trumpa o brak transparentności w kwestii jego stanu zdrowia po opublikowaniu własnego raportu medycznego. Wiceprezydentka USA wskazała na prawie 20-letnią różnicę wieku kandydatów na nowego prezydenta - poinformowała agencja AFP.

"Dla mnie jest jasne, że on i jego zespół nie chcą, aby naród naprawdę widział, czy rzeczywiście nadaje się na prezydenta Stanów Zjednoczonych" - stwierdziła w oświadczeniu kandydatka demokratów.

Wybory prezydenckie w USA zaplanowano na 5 listopada. Opublikowany w sobotę raport dotyczący zdrowia 59-letniej Kamali Harris potwierdził jej "odporność fizyczną i psychiczną niezbędną do wypełniania obowiązków prezydenta" Stanów Zjednoczonych oraz "doskonałe zdrowie".

Kamala HarrisPAP/EPA/MOLLY PETERS

AFP oceniło, że demokratka, poruszając temat zdrowia kandydatów, ma nadzieję na podsycenie debaty na temat kondycji 78-letniego republikańskiego rywala.

Zespół Trumpa: Harris ma "znacznie lżejszy" harmonogram

Zespół Trumpa odpowiedział, że Harris ma "znacznie lżejszy" harmonogram niż jej przeciwnik, co - zdaniem współpracowników byłego prezydenta - stanowi dowód na to, że brakuje jej "wytrzymałości prezydenta".

Donald TrumpPAP/EPA/ALLISON DINNER

Steven Cheung, dyrektor do spraw komunikacji kampanii Trumpa, przypomniał, że opublikował on kilka raportów potwierdzających jego "doskonałe zdrowie". AFP zauważyła, że dokumenty te odnoszą się jednak do stanu sprzed września 2023 roku.

Autorka/Autor:js//mm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/MOLLY PETERS

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl