Pierwsza Prezydencka Debata telewizyjna i internetowa

Źródło:
TVN24, Onet, WP.PL
Trzaskowski: Debata powinna się odbyć. Zaprosiłem pana prezydenta
Trzaskowski: Debata powinna się odbyć. Zaprosiłem pana prezydentaTVN24
wideo 2/23
TVN24Trzaskowski: Debata powinna się odbyć. Zaprosiłem pana prezydenta

TVN, TVN24 i największe polskie portale: Onet oraz WP zapraszają Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. Multimedialna debata planowana jest na czwartek (2 lipca, start godzina 19.25). Prowadzić ją będą: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Marek Kacprzak (WP). Na udział w debacie zgodził się już kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

NAJNOWSZE: PKW podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020

Debata odbędzie się wedle precyzyjnie ustalonych zasad. O kolejności odpowiedzi na pytania, zabierania głosu w podsumowaniu, czy też miejscu w studiu decydować będzie losowanie. Formuła debaty przewiduje pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów oraz wolne oświadczenia kandydatów. 

Każda redakcja będzie zbierała pytania od widzów i internautów.

Debata będzie dostępna na wszystkich najważniejszych platformach TVN, WP oraz Onetu, a także na Twitterze, Facebooku i YouTubie. Sygnał debaty nieodpłatnie udostępniony zostanie także wszystkim innym zainteresowanym mediom.

Odpowiadając na gotowość Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego do wzięcia udziału w debacie, wierzymy, że transmitowana w wielu mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom widzów i użytkowników podjęcie świadomej oraz odpowiedzialnej decyzji w wyborach.

Piotr Mieśnik (WP)

Bartosz Węglarczyk (Onet)

Michał Samul (TVN, TVN24)

Na zaproszenie zareagował szybko kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. "Stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!" - zadeklarował na Twitterze.

Andrzej Duda skomentował zaproszenie we wtorek, ale nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Źródło: TVN24, Onet, WP.PL

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości