Zostań prezydentem miasta, kopnij pierwszą piłkę na nowym stadionie. Sosnowiec gra z WOŚP

Autor:
tam
Źródło:
TVN24
Zostań prezydentem miasta, kopnij pierwszą piłkę na nowym stadionie. Sosnowiec gra z WOŚP
Zostań prezydentem miasta, kopnij pierwszą piłkę na nowym stadionie. Sosnowiec gra z WOŚPTVN24
wideo 2/21
TVN24Zostań prezydentem miasta, kopnij pierwszą piłkę na nowym stadionie. Sosnowiec gra z WOŚP

Zostań prezydentem miasta na jeden dzień, jako pierwszy oficjalnie podaj piłkę na nowym stadionie albo przejedź się pojazdem wodociągów - te i inne oferty na aukcje - w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wystawiło miasto Sosnowiec (woj. śląskie). - Po licytacji ustalimy z osobą, która wygra, co chciałaby w danym dniu robić. Zobaczy, jak wygląda od kuchni zarządzanie miastem - deklaruje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia. Na aukcje trafiają kolejne przedmioty, spotkania i niecodzienne doświadczenia. Do grania przyłączył się Sosnowiec.

Czytaj też: Kiedy 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Cel zbiórki, koncerty, sposoby wpłaty

Jedna z licytacji dotyczy wcielenia się w rolę prezydenta miasta. "Teraz ty możesz zobaczyć jak to jest być prezydentem Sosnowca, prawie 200-tysięcznego miasta" - czytamy w opisie aukcji. Jej organizatorzy podpowiadają chętnym: "Lepiej, żeby nie był to poniedziałek, bo do 18.00... albo czwartek, bo jest kolegium kierownictwa". Prezydent Arkadiusz Chęciński mówi reporterce TVN24: - Zależnie od dnia będzie różna liczba i rodzaj obowiązków. Po licytacji ustalimy z osobą, która wygra, wybierze sobie dzień i wybierze to, co chciałaby w danym dniu robić razem ze mną i moimi pracownikami. Zobaczy, jak wygląda od kuchni zarządzanie miastem.

Licytacja potrwa do 2 lutego. Na razie - 24 stycznia po godzinie 12 - dzień jako prezydent Sosnowca osiągnął cenę ponad 1,3 tys. złotych.

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca w swoim gabinecieTVN24

Czytaj też: Gwiazdą finału WOŚP w Sosnowcu będzie Roksana Węgiel. Katowice zapraszają do tramwaju z muzyką na żywo

Samorządowca można też zatrudnić na jeden dzień. "Kurier? Pracownik produkcji? Sprzedawca, a może budowlaniec? Wszystko jest możliwe, ale przede wszystkim liczy się szczytny cel" - podkreślono w opisie aukcji. Ale z prezydentem i radnymi można też pogrillować.

Pierwsze w historii oficjalne podanie piłki i kolacja z trenerem

Jednak aukcje z samorządowcem w roli głównej to nie jedyne, co proponuje Sosnowiec. Jeśli ktoś jest fanem piłki nożnej, może wylicytować pierwsze w historii oficjalne podanie piłki na nowym stadionie: "Przejdź do historii! Wyjdź na murawę ArcelorMittal Park w przygotowanej dla ciebie koszulce Zagłębia Sosnowiec i rozpocznij mecz symbolicznym kopnięciem tuż przed pierwszym gwizdkiem arbitra". Pierwszy mecz na stadionie już 25 lutego. Licytacja trwa do 2 lutego. A Zagłębie Sosnowiec zaprasza do wzięcia udziału w licytacji kolacji z trenerem drużyny Dariuszem Dudkiem.

Czytaj też: Strzelił w nich gola na mundialu, korki przekazał na aukcję WOŚP

Stadion, na którym można po raz pierwszy oficjalnie podać piłkęTVN24

Przejażdżka pojazdem wodociągów, paszport albo znak

Miłośnicy Sosnowca - niekoniecznie mieszkający właśnie w tym mieście - mogą powalczyć o popularny sosnowiecki paszport. Co więcej, można również wylicytować tablicę informacyjną z napisem "Sosnowiec" - taką, jaka wita wszystkich wjeżdżających do miasta. Oferowana jest też m.in. przejażdżka pojazdem Sosnowieckich Wodociągów.

Pozostałe aukcje z Sosnowca na rzecz WOŚP można zobaczyć tu.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejny 31. już finał WOŚP odbywa się pod hasłem walki z sepsą. 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia, czyli 29 stycznia 2023 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości