We wtorek, chwilę po godzinie 10.30, rozpoczęła się aukcja, na której wylicytować można volkswagena polo w kultowej wersji Harlekin. Model ten, wyprodukowany w liczbie niespełna czterech tysięcy egzemplarzy, stał się motoryzacyjną ikoną drugiej połowy lat 90. Auto zostanie zlicytowane na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Historię powstania Harlekina opisywaliśmy niespełna dwa tygodnie temu. Koncern z Wolfsburga początkowo wypuścił ledwie kilka sztuk żółto-zielono-niebiesko-czerwonego auta w celach promocyjnych. Koncept spodobał się jednak na tyle, że od 1995 do 1997 roku z taśmy zjechało blisko cztery tysiące egzemplarzy.
Rok gwarancji dla kultowego volkswagena
Prawie 30 lat później kolorowy duch Harlekina znów daje o sobie znać. Pracownicy firmy Bidcar.pl wykonali porządną pracę reasercherską i w Niemczech znaleźli egzemplarz z 1995 roku na sprzedaż. Po sprowadzeniu do Polski został on gruntownie sprawdzony pod kątem stanu technicznego. Przeprowadzono niezbędne naprawy, wymieniono płyny i filtry.
Najwięcej pracy włożono jednak w to, co wyróżnia auto - karoserię. Wszystkie ubytki zostały uzupełnione i każdy uszkodzony element na nowo polakierowano zgodnie z pierwotną kolorystyką. Dodatkowo pomalowane zostały felgi, a oryginalna niebieska obręcz kierownicy oraz gałka zmiany biegów zostały odświeżone (podobnie jak całe wnętrze). Całość uzupełniają wykonane na zamówienie dywaniki oraz mata bagażnika.
- Dajemy rok gwarancji na ten samochód. Jest on tak przygotowany, że nie boimy się niczego. Może ktoś się nim wybierze dookoła świata, życzmy sobie tego. Na pewno nic mu się nie wydarzy - deklaruje Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar.pl i jeden z pomysłodawców aukcji.
Urodziny samochodu w dniu 31. Finału WOŚP
W trakcie wejścia na żywo na antenie TVN24 Kopania zainaugurował aukcję. Cena wyjściowa - 100 złotych - utrzymała się dosłownie chwilę. Już dwie godziny później było to kilkanaście tysięcy złotych.
- Na pewno jest orkiestrowo, kolory są bardzo podobne do tych, których używa orkiestra. Co więcej, ten samochód ma urodziny w dniu 31. Finału WOŚP. Wyprodukowany został 29 stycznia. A więc mamy klamrę, która nam to wszystko spina - dodaje Kopania.
- Jest pełen komplet książek serwisowych, są dokonane aktualne wpisy przez nas. Pełna historia samochodu była nam znana. Wybraliśmy egzemplarz, który będzie długo służył nowemu nabywcy - kończy rozmówca reportera TVN24.
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Kolejny 31. już finał WOŚP odbywa się pod hasłem walki z sepsą. 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia, czyli 29 stycznia 2023 roku.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław