WOŚP 2023. Pieniądze zbierane są także w Waszyngtonie

Autor:
ks/kab
Źródło:
TVN24
31. Finał WOŚP w Waszyngtonie
31. Finał WOŚP w WaszyngtonieTVN24
wideo 2/21
TVN2431. Finał WOŚP w Waszyngtonie

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa również w Waszyngtonie. Do jednego ze sztabów zabrał nas Marcin Wrona, korespondent "Faktów" TVN. Wolontariusze pokazali między innymi specjalne serduszko, wykonane dla WOŚP, które można licytować.

31. Finał WOŚP odbywa się w niedzielę. W całej Polsce trwają lub są zaplanowane na późniejsze godziny koncerty, pokazy oraz wydarzenia kulturalne i sportowe. Na ulicach tradycyjnie kwestują wolontariusze. W tym roku dochód z kwesty, zbiórek internetowych i licytacji zostanie przekazany na zakup urządzeń umożliwiających szybszą diagnostykę sepsy.  

Relacja z 31. Finału WOŚP >>>

Waszyngtoński sztab odwiedził korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona. - Mamy bardzo wiele fajnych rzeczy. Chyba taką najfajniejszą rzeczą w tym roku jest złote serduszko zrobione specjalnie dla nas, dla WOŚP DC, przez oficjalnego jubilera orkiestry. (...) Jest to serduszko z bursztynem, specjalnie szlifowanym - powiedziała Magdalena Kubicka, wolontariuszka WOŚP w Waszyngtonie.

- Mamy waszyngtońską ekipę, która składa się z kilku takich osób, które co roku biorą w tym udział. Co roku się staramy, żeby była impreza finałowa. Wszystko naprawdę idzie super - relacjonował Tomasz Łukaszewski, szef sztabu w Waszyngtonie.

Zobacz nasz specjalny serwis: WOŚP 2023 w tvn24.pl

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości