David Hasselhoff zwiedzał na tym rowerze okolice Jeleniej Góry. Dwa kółka trafiły na aukcję WOŚP

Autor:
ib/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Rowerem jeździł David Hasselhoff
Rowerem jeździł David HasselhoffTVN24 Wrocław
wideo 2/22
TVN24 WrocławRowerem jeździł David Hasselhoff

W Jeleniej Górze (Dolnośląskie) prowadzona jest licytacja roweru z autografem Davida Hasselhoffa. Gwiazdor "Słonecznego patrolu" czy "Nieustraszonego" dwa lata temu był w Polsce przy okazji zdjęć do serialu. W wolnym czasie zwiedzał okolice właśnie na tym samym jednośladzie, który trafił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

We wrześniu 2021 roku Hasselhoff gościł m.in. w jeleniogórskim teatrze, który producenci niemieckiego serialu "Ze Network" uznali za bardzo ciekawy pod względem architektonicznym i tam postanowili osadzić część akcji. Główną rolę w produkcji zagrał właśnie amerykański gwiazdor.

Czytaj też: 31. Finał WOŚP. Jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

- Aktor mieszkał w Zamku Karpniki. Oprócz tego, że oczywiście pracował i kręcił serial, to też wypoczywał i zwiedzał region właśnie na tym rowerze. Przejechał kilkaset kilometrów. Z tego, co wiem, bardzo polubił nasz region i lubił tu jeździć - mówi Jakub Thauer, szef sztabu WOŚP przy ZST "Mechanik" w Jeleniej Górze.

Jak bardzo lubił? Dowodem jest zdjęcie, jakim Amerykanin podzielił się wówczas w mediach społecznościowych, które zrobiło furorę w polskim internecie. Na zdjęciu jest widoczny rower, który można wylicytować.

Drugi rok z rzędu na aukcji

Rower był wcześniej używany przez innych gości hotelowych, ale po tym, jak w obroty wziął go Hasselhoff, Zamek Karpniki odezwał się do WOŚP, czy nie chcieliby go zlicytować na aukcji.

- Dla nas to była gratka. Próbowaliśmy w zeszłym roku sprzedać ten rower. Niestety okazało się, że osoba, która wylicytowała go za ponad dziewięć tysięcy złotych, za niego nie zapłaciła. Więc rower czekał rok, wystawiliśmy go ponownie i liczymy, że tym razem uda się go sprzedać za jeszcze większą kwotę - przyznaje Thauer.

Hasselhoff złożył swój autograf na ramie roweru. Do zwycięzcy trafi również ramka ze zdjęciem aktora i jego podpisem. Aukcja trwa do 12 lutego.

Aktor zostawił autograf na ramieTVN24

Odświeżyli rower. Właściciel salonu: rok temu dopadła mnie sepsa

Osoba, która pokusi się o zaoferowanie najwyższej ceny, otrzyma rower gotowy do jazdy. Zadbali już o to pracownicy salonu rowerowego "Arta" w Jeleniej Górze, przeprowadzając pełen serwis - nowe dętki, nowe opony, regulacja hamulców i przerzutek. Jak się okazuje, zaangażowanie akurat tego salonu miało wymiar osobisty.

- Cała robocizna została wykonana przez nas całkowicie za darmo. Po to, aby wesprzeć tak szlachetny cel. Sam tego doświadczyłem i wiem, że będzie to potrzebne. W zeszłym roku miałem tę nieprzyjemność, że dopadła mnie sepsa. Byłem w szpitalu w Jeleniej Górze, lekarze udzielili mi pomocy, pięć dni byłem w śpiączce. Stan był krytyczny, ale walczyłem, walczyła cała rodzina, znajomi, walczyli bohatersko lekarze. Udało się - mówi Marcin Simoniuk, właściciel salonu rowerowego "Arta".

Rowerem jeździł David HasselhoffTVN24

Wcześniej na aukcji WOŚP auto rodem z "Nieustraszonego"

Czy David Hasselhoff wie o istnieniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Trudno powiedzieć. Ale faktem jest, że to już kolejna akcja powiązana w pewien sposób z amerykańskim aktorem. W 2020 roku pisaliśmy o licytacji czarnego Pontiaca Trans Am w wersji KITT, jakby żywcem wyjętego z serialu "Knight rider", w Polsce szerzej znanego jako "Nieustraszony".

Czytaj więcej: Bądź jak młody i nieustraszony David Hasselhoff za kółkiem legendarnej fury

Aktor wystartował tym konkretnym autem w legendarnym wyścigu Gumball 3000, zarezerwowanym dla bogaczy i gwiazd. Uczestnicy imprezy ścigają się po publicznych drogach bez zgody lokalnych władz. Muszą pokonać 3000 mil, często przemierzając kilka sąsiadujących państw. Hasselhoff po wyścigu złożył nawet autograf na desce rozdzielczej, a jego autentyczność jest certyfikowana przez ekspertów z Wielkiej Brytanii.

KITT prezentuje się wybornie. Można go wylicytować
Michael Knight i KITT w akcji09.01 | Kalifornia. Młody David Hasselhoff z burzą loków przemykający po srebrnym ekranie. Nie, to nie słoneczny patrol, tylko kultowy serial „Knight Rider”, w którym obok wspomnianego gwiazdora, główną rolę grał superinteligentny samochód, który niemal w pojedynkę rozprawiał się ze złoczyńcami. Który z fanów nie wyobrażał sobie siebie za kółkiem KITT-a? Który z tychże fanów pokusi się o spełnienie swoich młodzieńczych fantazji i wylicytuje w słusznej sprawie zawadiackiego Pontiaca Trans Am, jakby żywcem wyjętego z amerykańskiej produkcji?tvn24

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejny 31. już finał WOŚP odbywa się pod hasłem walki z sepsą. 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia, czyli 29 stycznia 2023 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości