300 wolontariuszy na ulicach, kąpiel z morsami w przenośnym basenie i akcja krwiodawstwa. WOŚP gra w Białymstoku

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
"Można będzie nie tylko podzielić się ciepłym słowem i ciepłym graniem, ale też krwią, która jest bardzo ważna również przy walce z sepsą"
"Można będzie nie tylko podzielić się ciepłym słowem i ciepłym graniem, ale też krwią, która jest bardzo ważna również przy walce z sepsą"TVN24
wideo 2/28
wosp

Główne wydarzenia 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku odbywają się na Rynku Kościuszki. Można wsiąść do wozu strażackiego, oddać krew w krwiobusie czy też zażyć zimowej kąpieli z morsami. Jako gwiazda wieczoru, o godzinie 20.05., wystąpi zespół Kombi (Kombi Łosowski). 

"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" - pod takim hasłem gra tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Białymstoku koncerty w ramach 31. Finału odbędą się w niedzielę (29 stycznia) na Rynku Kościuszki.

Na ulicach miasta będzie można tego dnia spotkać 300 wolontariuszy z WOŚP-owymi puszkami. Dwóch z nich będzie miało również terminale płatnicze. Jako że 29 stycznia jest niedzielą handlową, wolontariusze udadzą się też do galerii handlowych.

Na ulicach znów można będzie spotkać wolontariuszy (zdjęcie z 2022 roku) WOŚP Białystok

Wolontariusze na ulicach i w galeriach handlowych, puszki w różnych firmach

Białostocki sztab WOŚP mieści się w budynku Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św. Rocha 3. Właśnie stamtąd o godz. 6 rano wyruszyli pierwsi wolontariusze. Zbiórki zakończą się o godz. 22.

Przygotowano również 50 puszek stacjonarnych, które już od dłuższego czasu stoją w wielu urzędach, szkołach, restauracjach, salonach kosmetycznych i innych firmach, które biorą udział w akcji.

Czytaj też: 31. Finał WOŚP. Jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

WOŚP można wspierać również, biorąc udział w aukcjach internetowych. Te przygotowane przez białostocki sztab można znaleźć tu. Aukcje wystartowały na początku grudnia i będą trwały do 12 lutego. Przedmioty można przekazywać najpóźniej do 29 stycznia włącznie.

WOŚP-owe gadżety można też wylicytować w internetowych aukcjachWOŚP Białystok

WOŚP 2023 Białystok - program i koncerty

Serce 31. Finału WOŚP w Białymstoku będzie biło na Rynku Kościuszki. Koncerty zaczynają się o godz. 15. Oto ich harmonogram:

15.05 - La Venders

15.55 - Kapela Batareja

16.50 - Prymaki

17.55 - The Boars

19.00 - Dots

20.00 - Światełko do Nieba

20.05 - Kombi (Kombi Łosowski)

21.00 - Bad Falcon

22.00 - Kwestia 07

Światełko do Nieba - tak, ale nie fajerwerki

W ramach tegorocznego Światełka do Nieba odpalone zostają zimne ognie. Umieszczone będą na wyrzutniach w kształcie serca.

Czworonogi też co roku kwestują (zdjęcie z 2022 roku) WOŚP Białystok

- Nie będą to fajerwerki. Dbamy o nasze czworonogi, które z nami też co roku kwestują - powiedziała szefowa białostockiego sztabu WOŚP Natalia Stieszenko podczas konferencji prasowej, zapowiadającej 31. Finał.

Wóz strażacki, krwiobusy i morsy zażywające kąpieli w basenie na rynku

Jak mówiła, na Rynku Kościuszki można będzie nie tylko podzielić się "ciepłym słowem i ciepłym graniem", ale też krwią, która jest bardzo ważna również przy walce z sepsą.

- W pobliżu sceny ustawione będą dwa krwiobusy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - zapowiedziała szefowa białostockiego sztabu WOŚP.

Czytaj też: Zabójca, który z każdą godziną jest skuteczniejszy. Czym jest sepsa i dlaczego WOŚP musi pomóc?

Będzie też można wsiąść do wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Wasilkowa i do motorówki, która zostanie przywieziona przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Atrakcją będzie też możliwość zażycia zimowej kąpieli z morsami z gminy Wasilków, dla których na rynku ustawiony zostanie przenośny basen.

W ramach WOŚP obejrzeć też będzie można wystawę samochodów offroad. Na rynku ustawione również będą stoiska straży miejskiej i policji.

Czytaj też: WOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz Widziszowski/WOŚP

Pozostałe wiadomości