TVN24 | WOŚP 2022

WOŚP 2022. Najdroższe aukcje, w których wciąż można licytować

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
kz//now
Źródło:
tvn24.pl
Rekordowa zbiórka WOŚP. Podziękowania od Jurka Owsiaka
Rekordowa zbiórka WOŚP. Podziękowania od Jurka OwsiakaTVN24
wideo 2/20
TVN24Rekordowa zbiórka WOŚP. Podziękowania od Jurka Owsiaka

Jak co roku z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wziąć udział w licznych aukcjach wyjątkowych przedmiotów i przeżyć. Największą popularnością, a co za tym tym idzie - najwyższymi kwotami - cieszą się aktualnie między innymi licytacje luksusowego weekendu z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską, sofy z programu Kuby Wojewódzkiego czy hulajnoga elektryczna od Donalda Tuska.

TVN GRUPA DISCOVERY JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

TAK RELACJONOWALIŚMY 30. FINAŁ WOŚP W TVN24.PL

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany był 30 stycznia pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Podczas 30. Finału pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy i około 1700 sztabów w Polsce i 29 krajach świata.

WOŚP podczas 30. Finału zebrał 136 282 325 zł. To nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Rok temu Finał zakończył się wynikiem 127 495 626 zł. W sumie w ubiegłym roku Polki i Polacy wrzucili do puszek WOŚP lub wpłacili na konto Orkiestry łącznie prawie 211 milionów złotych.

Sofy Wojewódzkiego, wakacje u Gortata, a może hulajnoga Tuska?

Na licytacjach z okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazły się liczne aukcje wyjątkowych przedmiotów i przeżyć.

Aktualnie najwyższą kwotą - 166 100 złotych - cieszy się licytacja Omeny Mensah i Rafała Brzoski, którzy wystawili wspólny luksusowy weekend dla pary we Włoszech lub Francji.

"Gospodarze zapewniają, że weekend będzie obfitował w wyjątkowe doznania wzrokowe (bo w tym roku zbieramy na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci), a także wyrafinowane doznania smakowe, bo Omenaa i Rafał to wielbiciele wykwintnej sztuki kulinarnej oraz wytrawni koneserzy wina. Pieczołowicie przygotowany harmonogram wyjazdu zapewni zwycięzcom aukcji ogromną dawkę inspirującej energii oraz niezapomnianych emocji" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2022: Luksusowy weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską

Omena Mensah i Rafał Brzoska wystawili wspólny luksusowy weekend dla paryWOŚP

Drugą najwyższą licytacją - 100 199 złotych - są dwie sofy z talk-show "Kuba Wojewódzki".

"W związku z 30. Finałem WOŚP, Kuba Wojewódzki ofiarował dwa unikatowe meble, które gościły najwybitniejsze umysły i najwybitniejsze pośladki polskiego życia artystyczno-kulturowo-polityczno-sportowego. Mościli się na nich m.in. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Dawid Podsiadło, Kortez, Jurek Owsiak, Robert Lewandowski, Andrzej Lepper, Adam Michnik, Daniel Olbrychski, Ania Przybylska, Robert Brylewski, Zenon Martyniuk, Bogusław Linda, Jerzy Skolimowski, Tomasz Stańko, Mamed Chalidow, a nawet Norbi!" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2022: Dwie kultowe sofy z talk-show "Kuba Wojewódzki"

Kuba Wojewódzki na aukcję przekazał dwie sofy ze swojego talk-showWOŚP

100 099,99 złotych - to obecna cena w trwającej licytacji wakacji w letniej rezydencji Marcina Gortata.

"Przeżyj niesamowitą przygodę! Wylicytuj tygodniowy pobyt wraz z przelotem z Polski do USA dla dwóch osób w letniej rezydencji Marcina Gortata w Orlando na Florydzie. Dom z własną linią brzegową znajduje się nad jeziorem w okolicach Orlando na Florydzie. Zwycięzcy aukcji będą mieli możliwość spotkania i kolacji z Marcinem Gortatem, a także obejrzą z pierwszych rzędów mecz NBA - pierwszej drużyny Marcina Gortata, czyli Orlando Magic" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2022: Wakacje w letniej rezydencji Marcina Gortata

Marcin Gortat wystawił pobyt w jego rezydencji w Orlando na FlorydzieWOŚP

100 099 złotych kosztuje aktualnie Czerwony Maluch Radia ZET.

"Fiat 126p, popularny Maluch, każdy go pamięta! Wielu z nas ma do opowiedzenia niejedną, świetną historię z Maluchem w roli głównej. Jak się spakować i wyjechać czteroosobową rodziną na wakacje? Jak odpalić z "kija"? Jak uchylić tylną szybkę? Jak wpakować za dużego psa i dać mu dostęp do świeżego powietrza? Problemów mnóstwo, ale tyle samo kreatywnych rozwiązań! :-) Postanowiliśmy w Radiu ZET wrócić do tych wspomnień i odkurzyć dawne emocje. Dlatego w czerwcu wzięliśmy się za renowację Małego Fiata" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2022: Czerwony Maluch Radia ZET

Czerwony Maluch Radia ZET jest do wylicytowaniaWOŚP

Z kolei najwyższa obecnie cena za auto ze wspomnień Jurka Owsiaka to 100 099 złotych.

"Wylicytuj auto, które przyjechało wprost ze wspomnień Jurka Owsiaka! 30 lat temu, podczas pierwszego finału Orkiestry, główny dyrygent WOŚP poruszał się niezawodnym Fordem Sierra Kombi. To auto odegrało ogromną rolę w życiu Jurka - towarzyszyło mu na początku przygody z WOŚP, a pieniądze z jego sprzedaży pomogły w organizacji Przystanku Woodstock w Polsce. Twoją własnością może się stać ten sam model, z tego samego rocznika (1991), który wygląda dokładnie tak, jak swój oryginalny pojazd zapamiętał Jurek Owsiak" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2022: Sierra ze wspomnień Jurka Owsiaka

Odrestaurowany Ford Sierra Kombi na aukcji WOŚPWOŚP

Natomiast hulajnoga elektryczna Donalda Tuska z autografem osiągnęła do tej pory kwotę 99 900 złotych.

"Jak co roku, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i szef Europejskiej Partii Ludowej weźmie udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tym razem na aukcję WOŚP Donald Tusk przekazał swoją hulajnogę elektryczną, którą wręczy osobiście zwycięzcy licytacji. Będzie to również okazja do krótkiego spotkania przy kawie lub herbacie" - czytamy w opisie aukcji.

WOŚP 2022: Hulajnoga elektryczna Donalda Tuska

Donald Tusk wystawił hulajnogę elektrycznąWOŚP

WOŚP. 1,5 miliarda złotych na 67 tysięcy urządzeń

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 29 edycjach fundacja zebrała na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad półtora miliarda złotych, które przeznaczyła na zakup ponad 67 tysięcy urządzeń. W czasie ubiegłorocznego Finału zebrano blisko 211 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii organizacji.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

"Przejrzyj na oczy" to hasło, pod którym organizowany jest 30. Finał WOŚP. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez Grupę IQS i opublikowanych w styczniu 2021 roku - największym zaufaniem społecznym w Polsce. 84 proc. badanych wskazało, że ufa Fundacji WOŚP - w tym 52 proc. badanych określiło, że zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32 proc. - raczej ma zaufanie.

Autor:kz//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Pozostałe wiadomości