TVN24 | WOŚP 2021

Ma numer boczny 7004, jego cena wystartowała od 70 złotych i czterech groszy. Pieniądze otrzyma WOŚP

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
tam/gp
Źródło:
MPK Wrocław, tvn24.pl
Autobus wrocławskiego MPK wystawiony na aukcję na rzecz WOŚPMPK Wrocław
wideo 2/8
MPK WrocławAutobus wrocławskiego MPK wystawiony na aukcję na rzecz WOŚP

Przez 17 lat służył pasażerom wrocławskiej komunikacji miejskiej. Teraz niskopodłogowy autobus volvo 7000 o numerze bocznym 7004 można wylicytować w ramach aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cena wywoławcza wynosiła 70 złotych i cztery grosze, ale już wzrosła do 10 tysięcy.

- Wielka wymiana autobusów u wrocławskiego przewoźnika dobiegła końca. 60 nowych mercedesów-benz citaro II zastąpiło najstarsze pojazdy marki Volvo. Jeden z ostatnich egzemplarzy będzie można wylicytować podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - informuje Bartosz Naskręski, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Wrocławskie MPK wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na licytację wystawiono jeden z autobusówMPK Wrocław

Cena wywoławcza: 70 złotych i 4 grosze

Przez lata miejski przewoźnik korzystał z pojazdów volvo. Jednak stare autobusy były stopniowo wymieniane na nowsze. - Autobus, który oddajemy na licytację to volvo 7000 o numerze bocznym 7004 - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. I dodaje: - Pojazd pierwszy raz był rejestrowany 19 grudnia 2003 roku, więc swoją służbę dla Wrocławia skończył jako 17-latek. Mamy nadzieję, że emeryturę spędzi w dobrych rękach. Cenę wywoławczą ustalono na 70 złotych i 4 grosze. Jednak kilkadziesiąt godzin po tym, jak autobus trafił na licytację, cena poszybowała do niemal 10 tysięcy złotych. Jak wyposażony jest żółto-czerwony, niskopodłogowy autobus? Jak informuje MPK Wrocław: "(...) w klimatyzację kabiny kierującego, system informacji pasażerskiej (...), rozsuwane szyby i 6 miejsc dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi. Zamontowano fotele". Pieniądze w ramach WOŚP 2021 pod hasłem "Finał z głową" są zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia.

Autor:tam/gp

Źródło: MPK Wrocław, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: MPK Wrocław

Pozostałe wiadomości