TVN24 | WOŚP 2021

Jurek Owsiak: gramy tak, jakby to było rok temu, ale oczywiście dostosujemy się do wszystkich zasad

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
mart/kab
Źródło:
TVN24
"Gramy tak, jakby to było rok temu, ale oczywiście dostosujemy się do wszystkich zasad"
"Gramy tak, jakby to było rok temu, ale oczywiście dostosujemy się do wszystkich zasad"TVN42
wideo 2/6
TVN42"Gramy tak, jakby to było rok temu, ale oczywiście dostosujemy się do wszystkich zasad"

Pandemia istotnie wszystko zatrzymała, ale energia jest ogromna - mówił w TVN24 Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opowiadał jak będzie wyglądać najbliższy finał WOŚP.

29. Finał odbędzie się 10 stycznia. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze pod hasłem "Finał z głową" na laryngologię, otolaryngologię oraz diagnostykę głowy.

"Te kolory są ludziom bardzo potrzebne"

- Wyszliśmy z założenia, że gramy tak, jakby to było rok temu. Tak samo, ale oczywiście dostosujemy się do wszystkich zasad, które są w czasie pandemii. Wszędzie tam, gdzie były koncerty, te koncerty będą dużo mniejsze. Będą z zachowaniem tych bezpiecznych odległości. A najważniejsze jest to, że masowo przenosimy się do internetu - powiedział Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Centrum wydarzeń, jak co roku, będzie zorganizowane w namiocie przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jerzy Owsiak zapewnił jednak, że będą tam spełnione wszystkie zasady związane z pandemią COVID-19. Każdy wolontariusz, a jest ich 120 tysięcy, otrzyma dwie maseczki, a do 1360 sztabów wysłane zostaną płyny dezynfekujące. Wszyscy, którzy będą pracowali przy WOŚP, zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

- Pandemia istotnie wszystko zatrzymała, ale energia jest ogromna. Dlatego my wyraźnie mówimy, że gramy z radością. Te kolory są ludziom bardzo potrzebne. Te emocje, które mówią o tym, że jesteśmy razem, są już w Polsce od 28 lat celebrowane i to w sposób taki doskonale wspaniały - powiedział Owsiak.

Owsiak o Finale WOŚP w czasie epidemii: online - to jest główne nasze granie
Owsiak o Finale WOŚP w czasie epidemii: online - to jest główne nasze granieTVN24

Na aukcjach między innymi rakieta od Igi Świątek i Ferrari

- Już jest kilkaset złotych na koncie Orkiestry. Jeszcze nie są fizycznie, ale są deklarowane, ponieważ ruszyły aukcje. Myślę, że właśnie takie online'owe wsparcie e-skarbonki, licytowanie różnych rzeczy będzie takim najważniejszym momentem w czasie naszego finału.

Aukcje na Allegro działają od czwartku - można na nich wylicytować między innymi rakietę tenisową od Igi Świątek oraz piłkę z jej autografem, samochód Ferrari od Radka Koterskiego czy anioły od Artura Barcisia. - Każdy z was może coś wystawić. Opiszcie krótką historię - mówił Owsiak.

- Drodzy Polacy, drodzy obywatele tego pięknego kraju, dziękuję, że jesteście razem z nami. To jest ta siła, która nam daje także poczucie takiej obywatelskiej potrzeby bycia razem i za to wielkie, ogromne dzięki - mówił Owsiak. - Bez względu na wasze przekonania, bez względu na przekonania polityczne, religijne, filozofię, jaką mamy w sobie, gramy ze wszystkimi. Ponieważ to do nas wraca - dodał.

Autor:mart/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości