TVN24 | WOŚP 2021

Rekord Finału WOŚP pobity

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
kb/adso
Źródło:
TVN24
Rekord Finału WOŚP pobityTVN24
wideo 2/20
TVN24Rekord Finału WOŚP pobity

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 29. Finału zebrała 127 495 626 złotych. To więcej o ponad 12 milionów, niż w ubiegłym roku. W niedzielę dziesiątki tysięcy wolontariuszy zbierało w całej Polsce pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Kwestom towarzyszyły koncerty oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i sportowe. 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w tym roku w reżimie sanitarnym.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem "Finał z głową" zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. W poprzednich 28 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia łącznie ponad miliard złotych.

TAK RELACJONOWALIŚMY 29. FINAŁ WOŚP W TVN24.PL

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się kwotą 127 495 626 złotych. To o ponad 12 milionów więcej, niż rok temu. W ubiegłym roku WOŚP w czasie Finału zebrała 115 362 894 złote i był to również rekord.

W poniedziałek - jak poinformował Jerzy Owsiak - mamy poznać wstępne dane w sprawie kwoty tegorocznej zbiórki.

ZOBACZ WIĘCEJ. 29. FINAŁ WIELKIEJ OREKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W Warszawie na Placu Defilad stanął wielki namiot, gdzie w niedzielę odbywały się koncerty i działał główny sztab Orkiestry. Z powodu pandemii nie zaplanowano dużych imprez plenerowych związanych z Finałem - tak jak ma to miejsce od lat.

Światełko do Nieba

O godzinie 20 odbyło się jedno z kulminacyjnych wydarzeń finału - Światełko do Nieba. W Warszawie na Placu Defilad zrealizowano pokaz świetlny. Na wielkiej piramidalnej konstrukcji umieszczono ponad 170 punktów świetlnych, które rozjaśniły niebo. Świetlny spektakl był połączony z pirotechniką. Cała konstrukcja piramidy ważyła łącznie około 68 ton.

Światełko do Nieba w WarszawieTVN24

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało blisko 120 tysięcy wolontariuszy.

W sumie w ubiegłym roku Polki i Polacy wrzucili do puszek WOŚP lub wpłacili na konto Orkiestry łącznie prawie 187 milionów złotych.

Autor:kb/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/fundacjawosp