Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

18-latek podejrzany o atak na tle narodowościowym

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
mp/ran
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicjanci z Ursynowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o atak na tle narodowościowym

Ursynowscy funkcjonariusze zatrzymali 18-latka podejrzanego o znieważenie na tle narodowościowym. Według policji ofiarą agresji padł mężczyzna pochodzenia hinduskiego. - Napastnik próbował wmówić policjantom, że to on został napadnięty przez pokrzywdzonego i nie rozumie, dlaczego ktoś wezwał policję - relacjonuje Robert Koniuszy z ursynowskiej komendy.

Jak podaje policja, do zdarzenia doszło w ostatni wtorek w godzinach wieczornych przy ulicy Szolc-Rogozińskiego.

"Pokrzywdzony rozmawiał przez telefon z partnerką. W pewnym momencie podszedł do niego osiemnastolatek i z agresją zaczął kierować do niego słowa wulgarne, wyrażające nienawiść do jego pochodzenia oraz koloru skóry. Do obelg dorzucił jeszcze kilka ciosów i kazał pokrzywdzonemu wynosić się z kraju" – poinformował Koniuszy.

"Próbował wmówić policjantom, że to on został napadnięty"

Zdarzenie zauważyła przechodząca tamtędy kobieta, która powiadomiła policję. Funkcjonariusze relacjonują, że zatrzymali mężczyznę, który kierował się w kierunku skrzyżowania ulic Cynamonowej i Ghandi. Jak podaje policja, 18-latek był nietrzeźwy, miał około półtora promila w wydychanym powietrzu.

- Napastnik próbował wmówić policjantom, że to on został napadnięty przez pokrzywdzonego i nie rozumie, dlaczego ktoś wezwał policję. Innego zdania byli świadkowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – przekazał policjant. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od pokrzywdzonego.

Jak podał Koniuszy, mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności na tle narodowościowym, za co grozi mu kara do trzech lat więzienia. 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że po serii napaści na Nowym Świecie pojawią się tam dodatkowe patrole policji i straży miejskiej:

Seria ataków na Nowym Świecie

Policjanci zatrzymali podejrzanego o uderzenie turystkiKRP I Śródmieście
wideo 2/3

Autor:mp/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock