Weekend z objazdami, zmiany w trzech dzielnicach

Warszawa

GDDKiAZmiany przy budowie obwodnicy

Mieszkańcy Ursynowa muszą przygotować się na zmiany w ruchu w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Problemy czekają także na mieszkańców Wawra i Białołęki.

Na Ursynowie budowany jest tunel przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Zamknięta dla ruchu jest południowa jezdnia Płaskowickiej.

"W piątek 10 maja około godziny 22 zamknięty zostanie wyjazd z Osiedla Kazury przez Pileckiego na Płaskowickiej. Ruch będzie się odbywał tymczasową jezdnią, wybudowaną po zachodniej stronie starej drogi. Powróci możliwość skrętu w lewo z Płaskowickiej od strony alei Komisji Edukacji Narodowej w Pileckiego, w kierunku Os. Kazury" - poinformował w czwartek urząd miasta.

Tydzień później zmiany obejmą skrzyżowanie ulic Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich. 17 maja późnym wieczorem zlikwidowane zostanie rondo, a w jego miejsce wytyczone będzie skrzyżowanie.

"Równocześnie zamknięty dla ruchu zostanie wlot ulicy Stryjeńskich. Ruch będzie odbywał się tymczasową jezdnią, wybudowaną po zachodniej stronie dotychczasowego przebiegu ulicy" - informuje urząd miasta.

Zmiany w Wawrze

Zmiany planowane są również w organizacji ruchu na odcinku wawerskim budowanej obwodnicy. We wtorek 14 maja około 10 zmieni się organizacja ruchu na Mozaikowej.

Jak informuje urząd miasta, ruch zostanie przełożony na tymczasowe poszerzenie, a zamknięty zostanie wjazd na Tuberozy od strony Mozaikowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy czerwca. Dzięki temu wybudowane mają być drogi dojazdowe, które będą stanowiły objazd wykorzystywany w czasie budowy dojazdów do wiaduktu w Mozaikowej.

Ratusz przypomina, że w Wawrze trwa przebudowa Traktu Lubelskiego. Zamknięty dla ruchu jest odcinek od Skalnicowej do skrzyżowania ze Śnieguliczki. W poniedziałek, 13 maja, około 23 rozpocznie się kolejny etap prac. Zamknięty zostanie odcinek od Zwoleńskiej do Chodzieskiej.

"Połączenie z ul. Trakt Lubelski straci ul. Cylichowska. Objazd zostanie poprowadzony ul. Wał Miedzeszyński. Swoje trasy zmienią autobusy linii 142, 702 i nocnej N72" - podaje urząd miasta.

11 i 12 maja na Strażackiej na wysokości ulicy Katiuszy będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Utrudnienia związane są z budową przyłącza wodociągowego.

Zmiany na Trakcie Lubelskim
Urząd Miasta

Zamkną Zdziarską

"Na Białołęce w końcową fazę wchodzi budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie oraz mostu nad rzeką Długą. W dniach 15-19 maja zamknięta dla ruchu będzie ul. Zdziarska na odcinku pomiędzy budowanym rondem a mostem. Przejezdne będzie natomiast rondo na skrzyżowaniu ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Objazd zostanie wyznaczony Białołęcką do Kobiałki. Trasy zmienią autobusy linii 134. W czasie prac wykonawca będzie układał docelową nawierzchnię.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O REMONCIE WŁODARZEWSKIEJ:

Kierowcy jeżdzą pod prąd na Włodarzewskiej Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/PAP/b