Rozpoznali się na zdjęciach z lat 60. i 70. Nieznane negatywy odkryto w piwnicy

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Spotkanie z osobami, które rozpoznały się na zdjęciach z lat 60. i 70.
Spotkanie z osobami, które rozpoznały się na zdjęciach z lat 60. i 70.Urząd Dzielnicy Śródmieście
wideo 2/2
Urząd Dzielnicy Śródmieście Spotkanie z osobami, które rozpoznały się na zdjęciach z lat 60. i 70.

- Dzięki tym zdjęciom odmłodnieliśmy na chwilę, znów mamy po kilkanaście lat - mówili mieszkańcy, którzy rozpoznali się na odnalezionych niedawno zdjęciach sprzed pół wieku. Negatywy z lat 60. i 70. przeleżały w piwnicy Młodzieżowego Domu Kultury przy Łazienkowskiej. Znaleziono je przypadkiem podczas prac porządkowych.

O znalezisku informowaliśmy na tvnwarszawa.pl. Na kartony z wykonanymi w latach 60. i 70. negatywami natknęli się podczas porządkowania piwnicy pracownicy MDK. - Albumy znajdujące się na wierzchu okazały się puste i chcieliśmy wykorzystać je do bieżących działań. Coś mnie jednak tknęło i zajrzałem głębiej. Pod warstwą pustych albumów ukryte były prawdziwe skarby. Jak się okazało, część albumów skrywała prawdziwe perełki fotograficzne - relacjonował wówczas Tomasz Tuszkowski, wicedyrektor MDK Łazienkowska.

Negatywy przedstawiają zarówno osoby i wydarzenia związane z działalnością Młodzieżowego Domu Kultury, jak i sceny uchwycone na ulicach Warszawy.

Udało się dotrzeć do kilkunastu osób ze zdjęć

Urzędnicy zapewniają, że znaleziska zostały odpowiednio zabezpieczone, zeskanowane i udostępnione mieszkańcom Warszawy. Dzięki współpracy m.in. z Centrum Archiwizacji Społecznej oraz powołaniu projektu edukacyjnego "Historie z Duszą", udało się odnaleźć już kilkanaście osób, które pamiętają zajęcia i warsztaty przedstawiane na zdjęciach.

Przedstawiciele dzielnicy spotkali się z panią Anną, panem Wojciechem, panią Martą, panią Małgorzatą, panem Grzegorzem i panem Januszem. - Nasi goście opowiedzieli o minionych latach spędzonych w MDK Łazienkowska i podzielili się swoimi historiami z młodości. Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście, wręczył im przy okazji drobne upominki - poinformował rzecznik Urzędu Dzielnicy Śródmieście Paweł Siedlecki.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Śródmieście

Pozostałe wiadomości