Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy na wniosek PiS. Radni chcą wyjaśnień w związku z wypadkami autobusów

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Trzaskowski: poczekajmy na wyniki badań kierowcyTVN24
wideo 2/8
Zderzenie autobusu linii 181 na Bielanach

W poniedziałek 13 lipca o godzinie 17 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy poświęcona bezpieczeństwu w warszawskich autobusach. Jak przekazała nam rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka, w imieniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego w sesji będzie uczestniczyć wiceprezydent Robert Soszyński.

- Rada została zwołana na wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości – poinformował radny z tego klubu Maciej Binkowski, który będzie sprawozdawcą podczas obrad. Wniosek w tej sprawie radni PiS złożyli jeszcze przed wyborami. Chcieli, aby sesja odbyła się 10 lipca.

Radni PiS pytają o procedury bezpieczeństwa

Binkowski przypomniał, że podczas sesji rady miasta, która odbyła się na początku czerwca radni PiS domagali się informacji prezydenta na temat bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej po wypadku, do którego doszło pod koniec czerwca. Z trasy S8 przy moście Grota-Roweckiego spadł wtedy autobus linii 186. Pojazd, należący do prywatnej firmy Arriva, spadł z wiaduktu i zawisł nad Wisłostradą. Zginęła pasażerka w wieku 70 lat, a niemal 20 osób zostało rannych. Kierowca autobusu prowadził pod wpływem amfetaminy.

- Wówczas głosami radnych KO wniosek został odrzucony – wskazał Binkowski. Zwrócił uwagę, że niedługo potem doszło do kolejnego wypadku na ul. Klaudyny na warszawskich Bielanach. Kierowca autobusu linii 181 uderzył w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została przewieziona do szpitala z ogólnymi obrażeniami.

Po drugim wypadku, spowodowanym przez kierowcę Arrivy, miasto do odwołania zawiesiło umowę z tym przewoźnikiem. W związku z decyzją o zawieszeniu przewozy zapewniają pozostali przewoźnicy.

- Chcemy wiedzieć, jakie procedury dotyczące bezpieczeństwa pasażerów obowiązują w przedsiębiorstwach, które świadczą usługi transportowe dla miasta – wyjaśnił radny PiS.

Autor:dg

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl