Najnowsze

Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek covidowych

Najnowsze

Autor:
ran
Źródło:
PAP
Budują się mobilne punkty szczepień. W majówkę będą dostępne po jednym w każdym województwie
Budują się mobilne punkty szczepień. W majówkę będą dostępne po jednym w każdym województwie"Fakty" TVN
wideo 2/3
"Fakty" TVNBudują się mobilne punkty szczepień. W majówkę będą dostępne po jednym w każdym województwie

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł planuje wydać decyzje w sprawie zmniejszenia o ok. 2 tysiące liczby łóżek covidowych.

Według najnowszych danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na 5 569 łóżek covidowych zajętych jest 2 980. Jeszcze tydzień temu hospitalizowanych było 3 788 chorych na COVID-19 na 6 005 łóżek, a dwa tygodnie temu – 4 447 na 5 952 łóżka. Decyzje mające na celu stopniowe uwalnianie części łóżek przeznaczonych dotąd dla pacjentów z COVID-19 wojewoda podejmuje w porozumieniu z oddziałem wojewódzkim NFZ i dyrektorami mazowieckich szpitali.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, "wojewoda zmniejszy o prawie 3 tys. liczbę łóżek covidowych". "W najbliższych dniach zaplanowano wydanie decyzji w sprawie zmniejszenia liczby łóżek COVID-19 o ok. 2 000 miejsc, a dotychczas wydane decyzje przewidują pomniejszenie o 932 miejsca" – poinformowała PAP powołując się na piątkowy komunikat.

Do tego odniosły się służby wojewody. "932 uwolnione łóżka (stan na 30 kwietnia br.) znajdują się w zaplanowanych 2 000 miejsc do przywrócenia dla wszystkich pacjentów w województwie mazowieckim" - podały w mailu wysłanym do naszej redakcji. To oznacza, że łącznie zaplanowano zmniejszenie ich o dwa tysiąca, a nie trzy.

Decyzje, które w ostatnich dniach wydał wojewoda, dotyczą zmniejszenia bazy łóżkowej m.in. Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Banacha (o 120 łóżek od 26 kwietnia), SPZZOZ w Siedlcach (o 36 łóżek od 10 maja), Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie (o 58 łóżek od 10 maja), Wojskowego Instytutu Medycznego (o 4 łóżka od 10 maja), Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie (o 24 łóżka od 1 maja), SPZZOZ w Sierpcu (o 66 łóżek od 4 maja), SPZZOZ w Przasnyszu (o 27 łóżek od 4 maja) i innych.

Jednocześnie służby wojewody podają, że wszystkie decyzje wydawane są po konsultacjach z MOW NFZ oraz dyrektorami szpitali na Mazowszu. Szczegółowe informacje na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/baza-lozkowa-dla-pacjentow-z-covid-19-w-wojewodztwie-mazowieckim3

Autor:ran

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości