Mazowsze na drugim miejscu wśród regionów z największą liczbą zakażeń

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Doktor Łukasz Jankowski o zmianie perspektywy Polaków na koronawirusaTVN24
wideo 2/4
TVN24Doktor Łukasz Jankowski o zmianie perspektywy Polaków na koronawirusa

Od początku epidemii w województwie mazowieckim potwierdzono 5251 przypadków zakażenia koronawirusem. W środę resort zdrowia poinformował o kolejnych. Tego dnia więcej nowych zachorowań potwierdzono tylko na Śląsku.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 277 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Najwięcej było ich, niezmiennie, na Śląsku - 96 zakażeń. Mazowsze znalazło się na drugim miejscu w rankingu z 37 osobami, u których badania potwierdziły obecność nowego patogenu w organizmie. W wyniku powikłań wywołanych COVID-19 ostatniej doby w województwie mazowieckim zmarły kolejne dwie osoby.

W Warszawie liczba nowych zachorowań już od kilku dni utrzymuje się na podobnym poziomie. W środę potwierdzono 16 nowych przypadków. W sumie od początku epidemii w Warszawie zakaziło się 1716 osób. Zmarło 129 z nich.

Sanepid podał także aktualną liczbę ozdrowieńców. W ciągu doby taki status otrzymało 15 osób, a od początku epidemii łącznie 654.

Epidemia w Warszawie

Pierwszy przypadek koronawirusa zdiagnozowano w Warszawie 13 marca. Szczyt zachorowań przypadł jednak na kwiecień. Dotychczas najwięcej zakażeń w ciągu doby przybyło 26 maja, bo aż 55. Od 26 maja do tej pory nie było już jednak więcej niż 33 zakażenia w ciągu dnia. Od początku lipca poziom zachorowań utrzymuje się mniej więcej na podobnym poziomie. Nie odnotowano od tej pory więcej niż 16 zakażeń.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: