Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Koronawirus w stolicy: 11 dni bez śmiertelnych przypadków, od początku miesiąca zmarły trzy osoby

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Niedzielski: w okresie od końcówki stycznia do dzisiaj 98,8 procent zgonów z powodu COVID-19 w Polsce dotyczy osób niezaszczepionychTVN24
wideo 2/3
TVN24Niedzielski: w okresie od końcówki stycznia do dzisiaj 98,8 procent zgonów z powodu COVID-19 w Polsce dotyczy osób niezaszczepionych

Od początku lipca w stolicy zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. Z danych resortu zdrowia wynika, że ostatni zgon dotyczy minionej doby. Pozostałe dwa odnotowano na początku miesiąca. Spadł również dzienny bilans nowych zakażeń SARS-CoV-2. Ich liczba nie przekroczyła ani razu 11.

Niedzielny raport Ministerstwa Zdrowia zawiera informację o 69 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarły trzy osoby chore na COVID-19. Każda z nich cierpiała również na schorzenia współistniejące. Od początku pandemii infekcję SARS-CoV-2. potwierdzono łącznie u 2 881 424 osób, spośród których nie żyje 75 215 osób.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono ostatniej doby na Mazowszu - 18, z czego osiem przypadków dotyczy mieszkańców Warszawy. W pozostałych województwach liczba zachorowań nie przekroczyła dziesięciu.

Jeden z trzech zgonów w związku z COVID-19 dotyczy osoby z Warszawy. Od początku lipca to trzeci przypadek śmiertelny. Wcześniejsze odnotowano kolejno trzeciego oraz szóstego dnia miesiąca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Stolica: 126 nowych zakażeń od początku lipca

Liczba nowych zakażeń SARS-COV-2 w stolicy spada systematycznie od kwietnia. Jeszcze na początku maja dobowy bilans wahał się na poziomie 100-300 infekcji dziennie, jednak w drugiej połowie miesiąca ani razu nie przekroczył setki. Od początku czerwca średnio wykrywano kilkanaście nowych zachorowań dziennie. Tylko raz było ich 30 i dwa razy powyżej 20.

Lipcowe statystyki utrzymują się na jeszcze niższym poziomie. Maksymalna dobowa liczba zakażeń koronawirusem to 11. W większość dni nie przekraczała ona dziesięciu. Od początku miesiąca wykryto łącznie 126 infekcji SARS-CoV-2.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: