Komu bar mleczny? Konkurs na dawny Prasowy

Warszawa

tvnwarszawa.plKomu Bar Prasowy?

Dzielnica Śródmieście ogłosiła konkurs profilowany na bar mleczny w lokalu po dawnym Barze Prasowym. Jadłodajnia ma być tania i przystosowana dla matek z dziećmi oraz niepełnosprawnych. Oferty można składać do 26 czerwca.

Bar Prasowy przez kilkadziesiąt lat funkcjonował przy ul. Marszałkowskiej 10/16. Pod koniec 2011 dotychczasowa ajentka zrezygnowała z prowadzenia taniej jadłodajni. Władze dzielnicy chciały wynająć to miejsce na 10 lat w przetargu. To nie spodobało się grupie aktywistów, która włamała się do lokalu. Zaczęli gotować i wydawać obiady. Tłumaczyli, że swoim happeningiem protestują przeciwko zamknięciu "Prasowego". Z czasem zaczęli domagać się konkursu profilowanego na ten lokal. Poparli ich mieszkańcy i część radnych.

Wyjściowo 12 zł za metr

W efekcie dzielnica poprosiła o opinię biuro polityki lokalowej i zmieniła zdanie. - Zarząd przychylił się do argumentów, że takie miejsce jest społecznie potrzebne – tłumaczyła Urszula Majewska, rzeczniczka Śródmieścia. Dzielnica zdecydowała się na konkurs profilowany, co pozwoliło na zastosowanie niższej stawki wyjściowej 12 zł za metr kwadratowy. W trybie przetargu minimalna kwota wynosiłaby 60 zł. Oferty można już składać do 28 czerwca 2012 r. do godziny 16:00 (ul. Szwoleżerów 5, pok. nr 8)

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY KONKURSU NA BAR MLECZNY

Najemca wybrany w wyniku konkursu ofert podpisując umowę najmu będzie zobowiązany do m.in. zapewnienia dostępności lokalu dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 3 lipca o godz. 10: 00 również przy ul. Szwoleżerów.

band