Najnowsze

Ruszyli w pościg za 15-latkiem na motocyklu. "Badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila"

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockPolicja zatrzymała 15-latka po pościgu (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z powiatu płockiego zatrzymali po pościgu kierowcę motocykla. Po kontroli okazało się, że nie miał prawa jazdy i był nietrzeźwy. Najbardziej zaskoczył ich jednak jego wiek. Chłopak ma tylko 15 lat.

Do interwencji policjantów z posterunku w Brudzeniu Dużym doszło w piątek po północy. Motocyklista zwrócił ich uwagę nietypowym zachowaniem, gdy patrolowali gminne drogi. - Na widok jadącego z przeciwnego kierunku radiowozu, kierowca jednośladu zatrzymał się i szybko zawrócił. Mundurowi postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i błyskowych z radiowozu kierujący rometem nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli - relacjonuje Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Jak dodaje, pościg toczył się przez kilkaset metrów. Przerwał go upadek motocyklisty, który stracił panowanie nad maszyną. Policjantka podkreśla, że wyszedł z niego bez uszczerbku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Uciekał, bo bał się odpowiedzialności"

 - Funkcjonariusze nie kryli swojego zaskoczenia, kiedy okazało się, że motocyklem kierował 15-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Od chłopaka wyraźnie czuć było woń alkoholu. Nastolatek powiedział policjantom, że uciekał, bo bał się odpowiedzialności - opisuje Lewandowska.

Policjanci dowiedzieli się, że chłopak wziął motocykl bez zgody rodziców. Zostali oni powiadomieni o całej sytuacji i uczestniczyli w czynnościach wykonywanych z chłopakiem na posterunku. - Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 15-latka ponad półtora promila alkoholu - podaje Lewandowska.

Sprawą nastolatka zajmie się sad rodzinny. Chłopak odpowie za jazdę bez uprawnień i pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

Informowaliśmy też o nocnym pościgu w miejscowości Rembelszczyzna:

Samochód przejechał przez rondo z dużą prędkością (nagranie z monitoringu)
Samochód przejechał przez rondo z dużą prędkością (nagranie z monitoringu)Urząd gminy Nieporęt

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości