Kto lepszy dla Warszawy? "Oceni Grzegorz Schetyna"

Warszawa

Trzaskowski był goście programu "Jeden na jeden"TVN24
wideo 2/2

- Andrzej Halicki ma mnóstwo zalet, a czy ja mam zalety, to oceni zarząd i Grzegorz Schetyna - mówił w "Jeden na jeden" na antenie TVN 24 poseł PO Rafał Trzaskowski pytany o to, jakie są jego szanse na zostanie kandydatem partii na prezydenta stolicy.

Trzaskowski stwierdził, że ma bardzo dobre relacje z Grzegorzem Schetyną. Zapytany, czy lider PO wybierze go na kandydata na prezydenta Warszawy, a nie Andrzeja Halickiego, odpowiedział, że "nie tylko wierzy, ale wie, że Grzegorz Schetyna podejmie taką decyzję, która będzie najlepsza dla partii".

Stwierdził, że "nie jemu oceniać", czy jest lepszym kandydatem od Halickiego. - To oceni Grzegorz Schetyna, to oceni zarząd partii, a potem ocenią wyborcy. Andrzej Halicki ma mnóstwo zalet, a czy ja mam zalety, to oceni zarząd i Grzegorz Schetyna - powiedział Trzaskowski.

Gronkiewicz-Waltz za zmianą pokoleniową

Pozytywnie o kandydaturze Trzaskowskiego na fotel włodarza stolicy wypowiedziała się Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Jestem zwolenniczką, powiem szczerze, zmiany pokoleniowej, dlatego zaproponowałam Rafała Trzaskowskiego - mówiła w marcu pytana, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy.

- Chciałabym przekazać jak najwięcej kandydatowi PO z tego, co zrobiłam i co można zrobić, i z czym można pójść do wyborców - stwierdziła.

I podkreśliła, że jej zdaniem kandydować na to stanowisko powinien Rafał Trzaskowski. - Nie wiem, jakie on ma plany, bo kandydat musi mieć swoje plany. Natomiast drugą osobą, która też zna Warszawę i była radną jest pani Małgorzata Kidawa-Błońska. Mamy dwóch mocnych kandydatów - zaznaczyła.

W lipcu będzie wiadomo

Dziennikarze pytali wówczas też, czy o fotel prezydent Warszawy mógłby się starać Andrzej Halicki. - Przede wszystkim musimy zrobić badania. Tak jak 10 lat temu jak ja byłam kandydatem, i wyszło, że mam największe szanse. I tak rzeczywiście się stało, a miałam bardzo trudnego kontrkandydata - Kazimierza Marcinkiewicza - przekonywała.

Na początku lutego szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma będzie chciała wybrać swojego kandydata na prezydenta Warszawy do końca lipca. CZYTAJ WIĘCEJ.

mart/tr/skw/pm