Igrzyska zobaczysz na "Zielonej Wyspie"

Najnowsze

| materiały organizatoraOlimpijska strefa kibica na Bielanach

Transmisje Igrzysk Olimpijskich, koncerty, kino plenerowe i plaża. To wszystko na "Zielonej Wyspie Bielany" na placu przy stacji metra Słodowiec. Z jej atrakcji będzie można korzystać codziennie do końca sierpnia.

Na co dzień pusty plac tzw. "serek bielański" przy stacji metra Słodowiec w piątek ożyje i zamieni się w olimpijską strefę kibica.

W "Zielonej Strefie Bielany" na ogromnym telebimie będą wyświetlane transmisje letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Oprócz tego powstanie studio plenerowe, które będzie gościć sportowców oraz ludzi muzyki i sztuki.

Poza transmisjami sportowych zmagań będą wyświetlane filmy i organizowane pokazy mody. Wieczorami potańczymy przy muzyce granej przez DJ'a.

- Na "wyspie" znajdzie się również miejsce przeznaczone dla najmłodszych, będą dmuchane zamki czy trampoliny. Starsi będą mieli do dyspozycji boisko do siatkówki plażowej oraz plażę, gdzie będą mogli wypocząć na leżakach. Znajdzie się również strefa gastronomiczna - wymienia Michał Dudek, event menager Studio Grupa SC, która jest organizatorem wyspy.

Oprócz sportu też ekologia

Zielona Wyspa Bielany to będzie nie tylko miejsce sportowych emocji i zabaw przy muzyce. Organizatorzy zadbali również o promowanie ekologii.

- Zachęcamy do korzystania z form transportu przyjaznych środowisku, czyli komunikacji miejskiej czy roweru. Jeśli ktoś już jednak wybierze auto to zachęcamy do Carpoolingu czyli udostępnianie wolnego miejsca we własnym samochodzie lub korzystania z wolnego miejsca w samochodzie innego użytkownika - proponuje Dudek.

Na terenie całej "wyspy" mają być ustawione kosze do segregacji śmieci oraz specjalne pojemniki na baterie, leki, termometry, żarówki, resztki farb czy urządzenia elektryczne.

Do końca sierpnia wstęp wolny

Otwarcie "Zielonej Wyspy Bielany" zaplanowane jest na najbliższy piątek i będzie działać do końca sierpnia. W dni transmisji igrzysk oraz w weekendy "wyspa" będzie czynna od 10:00 do 23:00. W pozostałe dni do 15:00 do 23:00. Wstęp wolny.

"Zielona Wyspa Bielany" zlokalizowana jest u zbiegu ulic Marymonckiej i Żeromskiego.

Zobacz też projekt, jaki dla serka bielańskiego opracował student architektury

bf/par

Źródło zdjęcia głównego:  | materiały organizatora