Najnowsze

Najnowsze

Budżet 2011 przyjęty <br></br> "Za" tylko PO

Rada Warszawy przyjęła budżet na 2011 rok. Za głosowało 33 radnych, dokładnie tylu ma w radzie PO. Przeciw było 17, a 7 wstrzymało się od głosu. Klubowi PiS udało się wprowadzić jedną poprawkę, która zakłada przeznaczenie 35 tys. zł na obchody rocznicy bitwy pod Olszynką Grochowską.

Muzyczna i duchowa uczta

The Blind Boys of Alabama, pięciokrotni zdobywcy Grammy Awards, jedna z najbardziej niezwykłych grup muzycznych na świecie, wystąpi po raz pierwszy w Polsce.

Namawiają do przepisowego parkowania. Przyłączysz się?

Na chodnikach, dwóch miejscach parkingowych, na przystanku autobusowym, na środku skrzyżowania – to tylko kilka przykładów parkowania w Warszawie. - To można zmienić - przekonują organizatorzy akcji "Warszawa Parkuje". Ci, którzy przyłączą się do akcji, mogą liczyć na... specjalną naklejkę.

Maraton z przedpremierą w Etnokinie

Etnokino zaprasza na niezwykły cykl filmowy, podczas którego obejrzycie znakomite filmy z różnych kręgów kulturowych. Na początek Skandynawia, potem Francja i USA. Każdy maraton to dwa filmy, z których przynajmniej jeden pokazywany jest przedpremierowo.

Lord Stereo: vintage, psycho i heavy

Chropowato i psychodelicznie i rock and rollowo będzie 21 stycznia w Chwila Da Klub. Wystąpi zespół Lord Stereo, który tworzą muzycy znani m.in. z The Black Tapes, Vavamuffin czy El Dupy.

Kolizja po wymuszeniu pierwszeństwa

Na skrzyżowaniu ulicy Mińskiej i Chodakowskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Auta utrudniały przejazd przez skrzyżowanie przez kilkadziesiąt minut.

Mokotów: Okradli mieszkanie wiceszefa policji

Włamywacze obrobili mieszkanie zastępcy komendanta głównego policji generała Waldemara Jarczewskiego - dowiedział się portal tvn24.pl. Ze służbowego mieszkania na Mokotowie, w pobliżu gmachu Komendy Głównej Policji zabrali mu laptopa oraz kilka innych rzeczy.

"Warszawa nigdy nie będzie należeć do przyjezdnych"

Urodził się na Grochowie, dziś mieszka w Beskidzie Niskim. Pisarz Andrzej Stasiuk mówi o sobie: "Jestem znikąd". Zanim zgodził się na wywiad dla tvnwarszawa.pl, powiedział mi: "Jeżeli liczy Pan na wspomnienia starego pierdziela, to źle Pan trafił". W końcu jednak zaprosił do swojej samotni i w zamglonym Wołowcu opowiadał o Warszawie. Zjeżył się, gdy na koniec wyciągnąłem aparat fotograficzny. "Panie Andrzeju, to jest aparat na kliszę" - powiedziałem. "Jeżeli klisza, to proszę robić" - uśmiechnął się.

ZTM szykuje się<br></br> do przeprowadzki

Pałac Błękitny przy ul. Senatorskiej był przez dziesięciolecia siedzibą urzędników odpowiedzialnych za komunikację w mieście. Teraz muszą przeprowadzić się do błękitnego biurowca.

Śmiertelne potrącenie <br></br> na stacji Śródmieście

Na stacji Warszawa Śródmieście mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg. Pociągi podmiejskie przez trzy godziny kursowały z pominięciem przystanków: Stadion, Powiśle i Ochota. Obecnie ruch pociągów odbywa się już po wszystkich torach.

Jezioro na Fieldorfa

W okolicy skrzyżowania ulicy Fieldorfa i Nowaka–Jeziorańskiego pękła rura. Woda zalała trawnik, chodnik i ulicę – relacjonuje reporter TVN Warszawa Lech Marcinczak.

70 proc. dla Gronkiewicz-Waltz

Na zlecenie ratusza zostały przeprowadzone badania opinii publicznej. Wynika z nich, że 70 proc. warszawiaków uważa urzędującą prezydent za dobrego gospodarza, a 68 proc. pozytywnie ocenia jej działania – pisze "Gazeta Stołeczna".

Miasto chce przejąć PKS

- Poważnie rozważamy przejęcie warszawskiego PKS. Rozmawiamy na ten temat z ministerstwem skarbu - mówi portalowi tvnwarszawa.pl Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza. Władze stolicy chcą, żeby spółka uzupełniała ofertę komunikacyjną miasta. Planują też na terenach przy dworcu Zachodnim stworzyć nowoczesny węzeł komunikacyjny dla aglomeracji warszawskiej.

Dziura na dziurze i dziurą pogania

Odwilż odsłoniła niejedną dziurę w stołecznych drogach. Od kilku dni na warszawa@tvn.pl otrzymujemy zdjęcia i informacje o kolejnych, mniej lub bardziej poważnych ubytkach w jezdni. - Bukowińska od lat jest w karastofalnym stanie - alarmuje internautka.

W południe pożegnamy Krzysztofa Kolbergera

O 12.00 w kościele św. Karola Boromeusza rozpocznie się ostatnia droga Krzysztofa Kolbergera. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów zmarł 7 stycznia. Artysta od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 60 lat.

Uczestniczka "Top Model" będzie uczyć tańca na rurze

To nie tylko erotyczne show, lecz również fitness. Już w marcu w Warszawie rusza szkoła pole dance, czyli tańca na rurze, uczestniczki programu "Top Model" Marty Szulawiak. - Pole dance to w zasadzie gimnastyka, a dokładniej akrobatyka połączona z fitnessem – wyjaśnia Marta Szulawiak, tancerka, właścicielka szkoły tańca Playhouse Academy.Panie i panowie na rurze

"Pędzenie bimbru było aktem patriotyzmu"

Bimber, samogon, księżycówka. Co region, to inna nazwa. Ale i tak wszyscy wiedzą, o co chodzi. Czas rozkwitu bimbrownictwa w Polsce to PRL. - Cały naród produkował: profesorowie, robotnicy. Jedni na własny użytek, inni na skalę niemal przemysłową – opowiada varsavianista Jarosław Zieliński. - Doskonale pamiętam, jak odwiedziłem pewnego magistra, dziś naukowca sławnego w Europie, zaprosił mnie do kuchni, która cała była laboratorium produkcyjnym – dodaje.Prawdziwym ekspertem w tym temacie jest prof. Jerzy Kochanowski.- Obszarem bimbrowym w Warszawie była Jabłonna i Legionowo. Bimbrownie wymagają oddalenia od siedzib ludzkich, bo to strasznie śmierdziało. Wszystko się zmieniło, jak zaczęto bimber pędzić z cukru – wyjaśnia Kochanowski, autor cyklu "PRL bocznymi drzwiami". - Cukier można było przestać reglamentować na początku lat 80., ale obawiano się, że przez to zacznie się produkcja bimbru na ogromną skalę. Oczywiście nic takiego się nie stało – dodaje.Bimbrownictwo jak stawianie oporu

Setki tysięcy Polaków oglądają "Weekend"

Ten film okazał się hitem ostatnich tygodni. Obejrzało go kilkaset tysięcy Polaków. W "Rytmie Miasta" o filmie "Weekend" opowiadał jego reżyser Cezary Pazura oraz aktorzy Michał Lewandowski i Antoni Królikowski. - Mój film zobaczyło już kilkaset tysięcy ludzi i kolejne seanse też będą wykupione. Krytycy swoimi recenzjami wymierzają tym ludziom policzek – uważa aktor i reżyser Cezary Pazura. – "Psy" na starcie też miały jedną gwiazdkę, a po kilku latach były w telewizji jako klasyka gatunku. Ten sam recenzent dał wtedy pięć gwiazdek. Sądzę, że bardziej wiarygodne jest to, co piszą internauci, którzy byli na filmie – dodaje."Weekend" w cyklu Najmniejsze Projekcje Świata15 stycznia, kino Atlantic

Groził 14-latce, że opublikuje jej nagie zdjęcia

Poznał ją na portalu społecznościowym, szantażował, a w końcu wpadł w ręce policji. Mariusz P. nakłonił 14-latkę, żeby zrobiła sobie zdjęcia pornograficzne i wysłała mu je. Po ich otrzymaniu groził, że opublikuje fotografie w internecie, jeśli dziewczynka nie spełni jego żądań.

Zegarek: czasomierz<br></br> i ekskluzywny gadżet

Wyprzedaże to również okazja, żeby upolować ekskluzywny zegarek. To inwestycja na lata, bo niektóre czasomierze zyskują na wartości wraz z upływającymi latami. "Rytm Miasta" przyjrzał się wyprzedażom w salonach oferujących zegarki. - Ceny są teraz okazyjne. Warto zainwestować w zegarki, bo nie wychodzą tak szybko z mody. Czasomierze powinniśmy dobierać do swojego stylu ubierania się - zaznacza Paweł Marczewski, stylista "Glamour". – Zegarek renomowanej firmy nie dość, że będzie służył przez lata, to jest rodzajem inwestycji, bo nie traci na wartości. Niektóre z biegiem czasu nawet zyskują na wartości. Dobry szwajcarski mechanizm będzie chodził do końca świata – dodaje.Zegarek od kreatora mody