Zabrali nowo narodzonego jelonka i wozili go samochodem. Apel parku Yellowstone 

Autor:
wac//mm
Źródło:
nps.gov
Gejzer Giantess w Parku Narodowym Yellowstone (materiał archiwalny)
Gejzer Giantess w Parku Narodowym Yellowstone (materiał archiwalny)Yellowstone National Park
wideo 2/3
Yellowstone National ParkGejzer Giantess w Parku Narodowym Yellowstone (materiał archiwalny)

Turyści zabrali do samochodu nowo narodzonego jelonka napotkanego w Parku Narodowym Yellowstone i próbowali zawieźć go na komendę policji - poinformowały władze parku. To kolejny niebezpieczny incydent, do którego w ostatnich dniach doszło w Yellowstone. Władze parku wydały w związku z nim specjalny komunikat.

Władze słynnego amerykańskiego parku narodowego Yellowstone wszczęły dochodzenie w sprawie incydentu, do którego doszło pod koniec maja. Goście, których tożsamości nie przekazano, mieli wówczas zabrać z parku nowonarodzone cielę jelenia kanadyjskiego, umieścić je w swoim samochodzie i zawieźć na lokalny komisariat policji. "Jeleń uciekł później do lasu, jego los jest nieznany" - przekazały władze parku w czwartkowym komunikacie. Nie wyjaśniono, czy zwierzę uciekło w trakcie jazdy, czy też już po dotarciu na komisariat.

Jak podkreślono, to kolejny w ostatnim czasie niebezpieczny incydent z udziałem dzikich zwierząt w Yellowstone. Władze parku poinformowały także o dwóch śmiertelnych potrąceniach niedźwiedzi przez pojazdy poruszające się na terenie parku oraz o mężczyźnie, który zabrał na ręce małego bizona, a następnie "wypchnął go na jezdnię". "Incydent spowodował śmierć cielęcia" - podano.

Cielę jelenia (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Turystka nagrała, jak zaatakował ją rozjuszony bizon. "Publikuję to ku przestrodze", mówi ze szpitala

Śmierć zwierząt w Yellowstone

Zdarzenia, do których doszło w ostatnim czasie w parku Yellowstone, "stanowiły zagrożenie dla ludzi i dzikiej przyrody, i doprowadziły do śmierci dzikich zwierząt" - czytamy w komunikacie. Władze zaapelowały w związku z nimi o większą ochronę dzikiej przyrody "poprzez zrozumienie, w jaki sposób działania (ludzi) mogą negatywnie na nią wpływać".

Zalecono gościom parku zachowanie bezpiecznego dystansu względem zwierząt i ograniczenie prędkości w trakcie poruszania się po parku samochodem, a także zachowanie szczególnej ostrożności w nocy. "Futro zwierząt pochłania światło, przez co bardzo trudno je dostrzec na drogach w nocy, nawet przy jasnym świetle reflektorów". Władze podkreśliły przy tym, jak cenna jest ochrona dzikich mieszkańców parku. "Yellowstone zapewnia milionom odwiedzających jeden z największych spektakli dzikiej przyrody w Ameryce Północnej", zaznaczono.

Park Narodowy Yellowstone Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Co zabiło te humbaki? Ich śmierć mogła mieć tę samą przyczynę

Autor:wac//mm

Źródło: nps.gov

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości