TVN Meteo | Prognoza

Alerty IMGW przed silnym wiatrem. Wydano prognozę zagrożeń

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
kw,ps/dd
Źródło:
IMGW
Pogoda na piątek 22.10
Pogoda na piątek 22.10tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 14.10

Silny wiatr może pojawić się w niektórych regionach Polski. Synoptycy wydali na piątek prognozę zagrożeń, a to oznacza, że mogą obowiązywać alerty IMGW. Wiatr może rozpędzać się do prędkości 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda w piątek może przynieść silne porywy wiatru. W związku z tym synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać alerty IMGW.

Prognoza zagrożeń IMGW na piątek: silny wiatr

W piątek alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem mogą obowiązywać w województwach:

- zachodniopomorskim, w powiatach: Świnoujście, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, Koszalin i sławieńskim,

- pomorskim, w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, Gdynia, Sopot, Gdańsk, gdańskim i nowodworskim;

Pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza możliwość wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości 70-72 kilometry na godzinę lub porywów wiatru o prędkości 65-90 km/h.

Prognoza zagrożeń na piątek 15.10IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie wichuryRCB

Autor:kw,ps/dd

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości