Prognoza

Prognoza

W sobotni poranek kraj zdominowała gęsta mgła. Ogranicza widzialność do 100-200 metrów, miejscami nawet do 50 m. Z godziny na godzinę powinna ustępować. Około południa rozpogodzi się i będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C.

W sobotę rano kierowcy napotkają trudne warunki drogowe. Jazdę będą utrudniały gęste mgły ograniczające widzialność do 100-200 metrów. Mgły stopniowo ustąpią i po południu na niebie pojawi się spora dawka słońca. Zerwie się jednak silny wiatr.

Niebawem 11 listopada. Symboliczna data. Dla uczestników tamtych wydarzeń i ich dzieci znamienna i bardzo ważna. W kolejnych pokoleniach jej znaczenie powoli się zaciera.

Weekendową aurę trudno opisać jednym zdaniem. Będą pogodowo przyjemne momenty, ale i takie, które zatrzymają nas w domach. Pozytywną informacją jest to, że czeka nas ocieplenie. Na termometrach zobaczymy nawet 15 st. C. Niestety ociepleniu towarzyszyć będą opady deszczu i silny wiatr z południa.

Na dobre warunki drogowe mogą dziś liczyć tylko podróżujący po trasach na południu kraju. W pozostałych regionach będzie deszczowo, a na drogach ślisko. Kierowcy powinni pamiętać o silnym wietrze dochodzącym do 60 km/h.

Czeka nas kolejny dzień z chmurami, deszczem i dość silnym wiatrem. Takie warunki zdominują większą część kraju - pogodnie będzie tylko na południu. Za to temperatury nie będą dokuczliwe, termometry pokażą od 7 do 10 st. C.

W środę deszcz zmoczy drogi w całym kraju. Najintensywniejsze opady synoptycy zapowiadają w Polsce południowo-wschodniej. Ma tam spaść nawet 5 litrów na metr kwadratowy. Uwaga, drogi będą śliskie, a widzialność ograniczona.

We wtorek na dobre warunki drogowe mogą liczyć tylko podróżujący po trasach na południu i południowym wschodzie kraju. W pozostałych regionach jazdę utrudnia opady deszczu. Kierowcy powinni też pamiętać o dość silnym wietrze.

Deszczowa pogoda przeważy dziś w pasie od Ziemi Lubuskiej przez centrum po północny wschód kraju. Pogodny dzień czeka natomiast mieszkańców południowych regionów, a na Wybrzeżu rozpogodzi się po południu. Nieco się ochłodzi w porównaniu do ostatnich dni, ale nadal możemy liczyć na wpływ ciepłych mas powietrza.

Listopadowa pogoda przez najbliższe kilkanaście dni zapowiada się całkiem nieźle. Choć we wtorek temperatury lekko się obniżą, potem przez tydzień utrzymają stabilny poziom. W połowie miesiąca czeka nas większe ochłodzenie, ale potrwa tylko trzy dni i nawet w tym czasie mróz nie powinien nam dokuczyć. Może za to spaść śnieg.