Polska

Polska

Polska pod śniegiem. Wasze pogodowe relacje

Zima rozgościła się w wielu regionach Polski. W Masywie Śnieżnika ratownicy GOPR musieli ewakuować czwórkę turystów, którzy nie mogli przedostać się do schroniska. Zimowe materiały przesyłacie na Kontakt 24.

Sztorm na Bałtyku i silny wiatr. Wasze relacje z północy Polski

Na Bałtyku szaleje sztorm, plaże są pozalewane, woda wdziera się na ląd. Silny wiatr wiejący w nadmorskich województwach powalił drzewa i spowodował liczne zniszczenia. Bez energii elektrycznej pozostaje 3896 odbiorców - poinformowało w środę wieczorem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Tak zabijano mamuty w Krakowie

W epoce lodowcowej mieszkańcy dzisiejszej Europy polowali na mamuty za pomocą oszczepów. Pierwszy bezpośredni dowód na to stanowi odkryty w Krakowie fragment krzemiennego grotu sprzed 25 tysięcy lat, wbitego w żebro mamuta.

Mężczyzna zmarł w Beskidach. Warunki na szlakach są trudne

24-letni mężczyzna zmarł w Beskidzie Żywieckim. Leżał w śniegu około 200 metrów od bacówki Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego na Hali Rycerzowej. Próby reanimacji nie przyniosły efektu - powiedział ratownik dyżurny stacji GOPR w Szczyrku Łukasz Twardowski.

Uratowano mężczyznę, który zabłądził w Beskidach

Ratownicy górscy odnaleźli mężczyznę, który w czwartek zabłądził w partiach szczytowych beskidzkiego Pilska. Tomasz Górny z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformował, że gdy odnaleziono mężczyznę, był już bardzo wychłodzony i wyczerpany.

Śledź zamiast dorsza. WWF radzi, jakie ryby kupować

W tym sezonie kupujmy raczej śledzie niż sardynki czy dorsze - apeluje fundacja WWF. Przełowienie może sprawić, że nasze dzieci i wnuki będą miały ograniczony dostęp do ryb, które dziś są powszechne. Justyna Zajchowska z organizacji doradza, jak kupować ryby ze zrównoważonych połowów.

"Mamy szansę normalnie umrzeć", ale jest ryzyko, że nasze dzieci wyginą

Refleksje po COP24 w Katowicach są gorzkie. Jeśli nie zmienimy tempa, w jakim postępuje globalne ocieplenie, wyginiemy. - Ta zmiana musi nastąpić. Problem polega na tym, że nasze neolityczne mózgi nie są zainteresowane tym, co będzie pojutrze - mówił geograf i meteorolog Michał Brennek. Materiał "Czarno na białym" TVN24.