TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - czwartek 7.07. Dzień pod znakiem chmur i opadów

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 08/09.08
Pogoda na noc 08/09.08tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Czwartek zapowiada się na ogół pochmurno. Spodziewane są opady deszczu - miejscami o przelotnym charakterze. Lokalnie może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy od 17 do 23 stopni Celsjusza.

Polska pozostaje jeszcze w zasięgu pogodnego wyżu, ale od zachodu kraj dostanie się pod wpływ pochmurnego układu niżowego znad południowej Skandynawii. Znad Północnego Atlantyku napływa umiarkowanie chłodne powietrze polarno-morskie.

Pogoda na noc 6/7.07

W nocy spodziewane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Tylko na północnym wschodzie kraju będzie pochmurno, lokalnie także z przelotnym deszczem. Więcej chmur i opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy wystąpi również na zachodzie kraju. Temperatura minimalna sięgnie od 8 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Pomorzu. Powieje z zachodu i południowego zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jedynie okresami na Pomorzu może wiać dość silnie.

Pogoda na jutro - czwartek 7.07

Dzień na zachodzie i Pomorzu będzie pochmurny i deszczowy - suma opadów sięgnie do 5-15 l/mkw. Na Pomorzu, Kujawach i Ziemi Lubuskiej możliwe są burze. W pozostałej części kraju spodziewane są większe przejaśnienia, tylko lokalnie w Małopolsce możliwe są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 17 st. C na Ziemi Lubuskiej, przez 21 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podkarpaciu. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami może być dość silny.

Pogoda na czwartek 7.07
Pogoda na czwartek 7.07tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - czwartek 7.07

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 60-90 procent. W większości kraju odczujemy komfort termiczny, jedynie na północnym zachodzie zrobi się chłodno. Biomet będzie niekorzystny w zachodniej części kraju, a we wschodniej - neutralny.

Warunki biometeorologiczne w czwartek 7.07
Warunki biometeorologiczne w czwartek 7.07tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc zapowiada się pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna sięgnie 11 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Czwartek w Warszawie przyniesie pogodną aurę. Po południu może się bardziej chmurzyć. Termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pochmurna z rozpogodzeniami, możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 13 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, a powieje z zachodu. O północy barometry wskażą 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka pochmurny dzień. Możliwe są przejaśnienia, ale i opady deszczu oraz burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, tylko podczas burzy może być silny. W południe ciśnienie sięgnie 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z rozpogodzeniami. Termometry pokażą minimum 11 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu będzie pochmurno z przejaśnieniami, wystąpią też przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 1004 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy minimum 11 st. C. Wiatr z południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W czwartek mieszkańcy Wrocławia muszą spodziewać się pochmurnego nieba z przejaśnieniami oraz przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1002 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie będzie pochmurna z rozpogodzeniami. Termometry pokażą minimum 10 st. C. Z zachodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 991 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Czwartek w Krakowie przyniesie sporo chmur i przejaśnienia, możliwe są też przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 990 hPa.

Warunki drogowe w czwartek 7.07
Warunki drogowe w czwartek 7.07tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości