Najnowsze

Ulewy mogą niebawem powrócić. Prognoza zagrożeń IMGW

Najnowsze

Autor:
kw
Źródło:
IMGW

Ulewne opady deszczu mogą dawać się we znaki w najbliższych dniach. Synoptycy IMGW wydali prognozę zagrożeń.

Jak wynika z najnowszej prognozy pogodowych zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, intensywne opady deszczu mogą nam towarzyszyć do poniedziałku.

Prognoza zagrożeń na piątek

Synoptycy IMGW planują w piątek wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w województwach:

- podlaskim, w powiatach na południu regionu;

- mazowieckim, w powiatach: przasnyskim, ostrołęckim, Ostrołęka, makowskim, wyszkowskim, ostrowskim, sokołowskim, węgrowskim, siedleckim, Siedlce, łosickim;

- lubelskim, w powiatach: łukowskim, radzyńskim, bialskim, Biała Podlaska, parczewskim, włodawskim, chełmskim, Chełm.

Prognoza zagrożeń na piątek 27.08IMGW

Prognoza zagrożeń na sobotę

W sobotę także należy spodziewać się ulew. Alarmy IMGW przed nimi mogą pojawić się w województwach:

- podlaskim, w powiatach południowych;

- mazowieckim, w powiatach: przasnyskim, ostrołęckim, Ostrołęka, makowskim, wyszkowskim, ostrowskim, sokołowskim, węgrowskim, siedleckim, Siedlce, łosickim;

- podkarpackim, w powiatach w centrum i na wschodzie regionu.

Prognoza zagrożeń na sobotę 28.08IMGW

Prognoza zagrożeń na poniedziałek

O ile niedziela nie przyniesie żadnych groźnych zjawisk, już w poniedziałek mogą powrócić ulewne opady. Synoptycy IMGW mogą ostrzegać województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie.

Prognoza zagrożeń na poniedziałek 30.08IMGW

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor:kw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości