Ulewy, burze, wichury. Sprawdź, kiedy pogoda może być groźna

W najbliższych dniach chmury na niebie będą zapowiedzią gwałtownej burzy
Prognoza pogody na wtorek
Źródło: TVN Meteo
W najbliższych dniach, jak prognozuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, będzie nie tylko pogodnie i słonecznie. Lokalnie zagrzmi, spadnie sporo deszczu i mocno powieje.

We wtorek 28 czerwca aura nie dopisze na zachodzie, północy i w centrum. Synoptyk prognozuje, że wystąpią tam przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 15 l/mkw. i powieje z prędkością 80 km/h.

- Deszcz o natężeniu do 10 l/mkw. spodziewany jest na również na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce - zaznacza synoptyk.

29 czerwca

W środę przelotne opady deszczu spodziewane są zachodzie i północy kraju. Niewykluczone są tam także burze, podczas których spadnie do 30 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość 90 km/h.

30 czerwca

Przelotne opady deszczu i burze, mogące miejscami być dość gwałtowne i występujące z opadami rzędu 40 l/mkw. i gradobiciem, spodziewane są w całej Polsce. Wiatr w porywach burzowych może wiać z prędkością od 80 do nawet 100 km/h.

1 lipca

W piątek tylko na zachodzie kraju będzie spokojnie. W pozostałych regionach spodziewane są opady deszczu i burze, sprowadzające ulewne opady rzędu 40 l/mkw. i gradobicie. W czasie wyładowań wiatr może osiągać prędkość 90 km/h.

2 lipca

W sobotę w województwach na zachodzie Polski będzie padało, a w reszcie kraju - także grzmiało. Burzom towarzyszyć będą ulewy o natężeniu do 40 l/mkw. i silny wiatr, osiągający w porywach prędkość 90 km/h. Synoptyk nie wyklucza wystąpienia gradobić.

3 lipca

Ostatni dzień tygodnia będzie spokojny. Synoptyk nie prognozuje wystąpienia burz, ale przestrzega, że na północy kraju może silnie wiać. Choć grzmieć nie będzie, parasole okażą się na północy Polski i w województwach na zachodzie konieczne, bo spodziewane są tam słabe, przelotne opady deszczu o natężeniu do 5 l/mkw.

4 lipca

Tydzień rozpocznie się deszczowo jedynie na północy i na zachodzie kraju, gdzie spadnie do 5 l/mkw. deszczu.

Autor: msb/jap / Źródło: TVN Meteo

Czytaj także: