Najnowsze

Twierdzi, że widział wilka. Drapieżniki wrócą do Danii po 200 latach?

Najnowsze


Do Danii po 200 latach mogą powrócić wilki. Zwierzę przypominające tego drapieżnika zaobserwowano tydzień temu w Parku Narodowym Thy znajdującym się w gminie Hanstholm w północnej Jutlandii. Na razie nie ma jednak pewności, czy to nie był zbiegły pies husky.

Gdyby potwierdziły się przypuszczenia, że czworonóg jest wilkiem, mogłoby się to okazać przełomem. W Danii te zwierzęta wymarły w 1813 r. Trzy lata temu podobno zaobserwowano wilka na południu kraju, przy granicy z Niemcami, ale nie było żadnych dokumentujących to zdjęć.

U sąsiadów silna populacja

W sąsiadujących z Danią Niemczech wilcza populacja rozwija się bardzo dobrze. Według ekspertów tylko kwestią czasu jest jej rozprzestrzenienie się na tereny Danii. Sprzyjać temu mają też zmiany pogodowe i klimatyczne. Ich osiedlenie się może utrudniać to, ze chociaż nie są zagrożeniem dla ludzi, dają się we znaki rolnikom, atakując czasem zwierzęta hodowlane.

Owczarek ma większe uszy

Kim Frostm okulista i ornitolog, który sfotografował zwierzę podczas spaceru nad jeziorem, jest przekonany, że to wilk. - Długie ciało, trójkątna głowa, małe uszy. Owczarek niemiecki ma większe uszy - argumentuje, pokazując swoje zdjęcia. Wymienia też inne cechy - długie nogi i czarny koniuszek ogona, który jego zdaniem odróżnia dwilka od psów husky i czy psów grenlandzkich.

Próbują wypatrzyć

Wiadomość o pojawieniu się przypuszczalnego wilka sprawiła, że do lasu, gdzie widziano zwierzę, przychodzi sporo zaciekawionych spacerowiczów. Rozglądają się po okolicy m.in. z lokalnej wieży obserwacyjnej.

Autor: js/mj / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości