Najnowsze

Słońce przedrze się przez białą watę

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę

W sobotni poranek kraj zdominowała gęsta mgła. Ogranicza widzialność do 100-200 metrów, miejscami nawet do 50 m. Z godziny na godzinę powinna ustępować. Około południa rozpogodzi się i będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C.

Gęsta mgła, z którą mamy teraz do czynienia, uformowała się już w pierwszej części nocy za sprawą dużej wilgotności powietrza, spadającej temperatury i niemal zerowego wiatru.

Mgła z godziny na godzinę powinna rozpraszać się. Jej miejsce zajmie słońce.

Czeka na bardzo przyjemny dzień. Jedynie na północnym zachodzie późnym popołudniem może pokropić za sprawą napływającego frontu atmosferycznego.

Będzie ciepło, najcieplej na południu i południowym zachodzie kraju, gdzie termometry pokażą 12 i 13 st. C. W centrum i na Lubelszczyźnie słupki rtęci pokażą 10 st. C, 10 i 11 st. C w Wielkopolsce i na północnym zachodzie, a 9 st. C na północnym wschodzie.

Powróci silny wiatr. Będzie wiać z południa w porywach do 60 km/h.

Komfortowo

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę

Sobotnia aura nie będzie miała wpływu na nasze samopoczucie. Warunki biometeorologiczne będą neutralne, jedynie na północnym zachodzie, gdzie pojawi się front - niekorzystne.

Odczuwać będziemy komfort termiczny. Wilgotność względna wyniesie od 60 proc. na południowym wschodzie do 80 proc. na północnym zachodzie.

Warunki biometeorologiczne na sobotę
Warunki biometeorologiczne na sobotę

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości