Niedziela jak marzenie. Wraca słońce

Prognoza pogody na niedzielę 09.09
Prognoza pogody na niedzielę 09.09
Prognoza pogody na niedzielę 09.09

W niedzielę pogoda znacznie się poprawi w stosunku do ostatnich dni. Prawie w całym kraju dzień upłynie pogodnie, z wieloma słonecznymi chwilami. Jedynie na północnym wschodzie może od czasu do czasu przelotnie padać.

Niedzielna aura będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Praktycznie w całym kraju będzie pogodnie. Tylko na północnym wschodzie może przelotnie pokropić.

Chłodno na Suwalszczyźnie

Najcieplej będzie w zachodnich województwach: 26 st. C odnotuje Dolny Śląsk, 25 st. C Ziemia Lubuska, a 24 st. C Wielkopolska i Śląsk. Termometry pokażą 23 st. C na Pomorzu Zachodnim i w Małopolsce, 22 st. C na Podkarpaciu i Ziemi Łódzkiej i 21 st. C na Lubelszczyźnie i Pomorzu. Na Mazowszu, Warmii i Mazurach temperatura wyniesie 20 st. C, na Podlasiu 18 st. C, a na Suwalszczyźnie 17 st. C.

Pogoda dokuczy na północnym wschodzie

W tych warunkach w niedzielę odczucie chłodu dokuczy tylko mieszkańcom Podlasia i Suwalszczyzny. Na pozostałych obszarach odczujemy komfort termiczny. W północno-wschodniej Polsce oraz wzdłuż wschodniej części Wybrzeża pogoda może niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Na pozostałych obszarach biomet będzie neutralny.

Ze względu na możliwe opady najwyższa wilgotność powietrza, powyżej 90 proc., będzie na krańcach północno-wschodnich. 80 proc wyniesie na północy oraz na północnym i południowym wschodzie. W zachodnich województwach spadnie poniżej 70 proc.

Warunki biometeo w niedzielę 09.09
Warunki biometeo w niedzielę 09.09

Autor: js, adsz/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości