Burze w St. Tropez, słońce na Teneryfie

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Pogoda dopisze w części kurortów europejskich. Pośród miejsc, w których aura nie będzie sprzyjać wypoczynkowi, znajdzie się m.in. St. Tropez, gdzie zagrzmi. Także niebo nad Zatoką Meksykańską, Sri Lanką, Sumatrą przesłonią burzowe chmury.

W środę na Wyspach Kanaryjskich termometry wskażą 24-26 st. C, ale tylko na Teneryfie będzie pogodnie - na Gran Canarii wystąpią przelotne opady deszczu.

Z kolei na Maderze (20 st. C), mimo umiarkowanego zachmurzenia, parasole będą zupełnie zbędne.

Europejskie wyładowania

Niestety - wczasowicze w Vila Nova de Milfontes i w Faro mogą zmoknąć, podobnie jak urlopowicze wypoczywający na hiszpańskich plażach (24-25 st. C), nad którymi zbiorą się ciemne, burzowe chmury.

Zagrzmi również w okolicach St. Tropez, Cannes i w Nicei, podczas gdy w pozostałych kurortach Lazurowego Wybrzeża (23-26 st. C) będzie pogodnie. Burze pojawią się również na północy Włoch (21-28 st. C), gdzie przeważać będzie jednak bezchmurne niebo.

Pogodny Orient

Po drugiej stronie Adriatyku utrzyma się natomiast umiarkowane zachmurzenie i temperatura 21-24 st. C. Nie pojawią się najsłabsze nawet opady deszczu.

Sucho i słonecznie będzie również w bezchmurnej Grecji (25-29 st. C), Turcji (27-28 st. C), Izraelu (29-34 st. C) czy w krainie faraonów (28-32 st. C) oraz w Tunezji (29-32 st. C) i w Maroku (28-29 st. C).

Półkula pełna burz

W środę deszczowe i burzowe chmury zbiorą się nad miastami w rejonie Zatoki Meksykańskiej (29-34 st. C) oraz nad Indiami (33 st. C), Sri Lanką (30 st. C) i nad Malediwami (30 st. C).

Zagrzmi i pokropi również w Tajlandii (31 st. C) i na północy Sumatry (30 st. C). Pogodnie będzie na Bali (33 st. C).

Prognoza pogody dla kurortów na świecie
Prognoza pogody dla kurortów na świecieTVN Meteo

Autor: mb/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości