Najnowsze

Będzie padać, ale mniej

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień 04.07
Prognoza pogody na dzień 04.07

Od początku tygodnia temperatura powoli zacznie rosnąć. Deszcz jeszcze nas nie opuści, ale będzie mniej intensywny niż do tej pory. Lokalnie pojawią się burze, ale też osłabną na sile.

W poniedziałek pogoda będzie urozmaicona. Nadal możemy spodziewać się opadów deszczu i lokalnych burz, szczególnie na południowym-wschodzie. Na zachodzie, północy i w centrum slońce przebije się zza chmur. Temperatury w niektórych regionach Polski przekroczą 20 st. C.

Poprawę pogody synoptycy przewidują na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Nadal będzie kropić, ale słońce coraz częściej będzie przedzierać się zza chmur. Powietrze nagrzeje się nawet do 23 st. C.

Wybrzeże Gdańskie, Warmia, Mazury i Podlasie też zanotują lepszą aurę, chociaz w Suwałkach i Białymstoku zagrzmi. Temperatury będą oscylować w granicach 18-20 kresek.

W centrum początek dnia będzie pochmurny, ale stopniowo pojawią się przejaśnienia. Niebo wypogodzi się, a deszcz zelżeje. Termometry w Lublinie zanotują 16 kresek, a w stolicy i Łodzi 18.

Południowy-zachód kraju będzie przyjemny z temperaturą w granicach 20 st. C. Synoptycy ostrzegają jednak przed mocnym deszczem i burzami.

Najbardziej ponurym zakątkiem Polski będzie jutro południowy-wschód, gdzie chmury deszczowe utrzymają się najdłużej. Zakopane zanotuje 15 st. C, a Kalisz 19.

Prognoza pogody na dzień 04.07
Prognoza pogody na dzień 04.07

Uwaga na mokre drogi

W całym kraju przelotnie będzie padał deszcz, więc kierowcy muszą uważać, bo nawierzchnia zrobi się mokra i śliska. W południowo-zachodniej Polsce, a także na Suwalszczyźnie i Podlasiu deszcz zyska na mocy, ograniczając widoczność.

Warunki drogowe na dzień 04.07
Warunki drogowe na dzień 04.07

Ciśnienie w górę

Temperatura powoli rośnie, tak jak nasze nadzieje na poprawę pogody. Ciśnienie również pnie się w górę, w południe w Warszawie wyniesie 993 hPa, dlatego powinniśmy czuć się nieco lepiej. Niestety warunki biometeo będą niekorzystne dla wszystkich mieszkańców kraju. Komfort termiczny poczujemy na północy i zachodzie, gdzie powietrze nagrzeje się do 20 st. C. Chłodno może być mieszkańcom południowo-wschodniej częsci kraju. Powietrze nadal będzie wilgotne o wartości do 70, 80 proc. wody.

Prognoza pogody dla meteopatów na 04.07
Prognoza pogody dla meteopatów na 04.07

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości