Najnowsze

Najnowsze

Noc i nadchodzące dni będą niebezpieczne

Nadchodząca noc i czwartkowy poranek przyniosą silne porywy wiatru. Dlatego też obowiązują ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niebezpieczny wiatr może utrzymać się w kolejnych dniach - wydano prognozę zagrożeń.

Niż Korneliusz. Niebezpieczna aura do nas powróci

Rozległy niż znad Wysp Brytyjskich ponownie przyniesie nam silny wiatr. W Tatrach pojawi się halny, a porywy osiągną prędkość nawet ponad 100 kilometrów na godzinę. Pocieszeniem może być ciepło. Termometry pokażą w czwartek nawet 18 stopni Celsjusza.

Tej nocy groźny będzie lód

Nadchodząca noc i poranek w kilku regionach Polski będą niebezpieczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami. Obowiązują też alerty hydrologiczne.

Chwile ciepła, a potem deszcz i deszcz ze śniegiem

Najbliższe dni przyniosą pogodowy kalejdoskop. Najpierw czeka nas duże ocieplenie - miejscami termometry pokażą 18 stopni Celsjusza. Później temperatura spadnie i powrócą silniejsze porywy wiatru. Pod koniec tygodnia może popadać deszcz ze śniegiem.

Czekają na deszcz. Asturia w ogniu

Poniedziałek to drugi dzień pożarów w hiszpańskiej Asturii. Gorąca i sucha pogoda nie sprzyja walce z ogniem, ale w kolejnych dniach jest szansa na deszcz. Z żywiołem zmagają się także mieszkańcy Kantabrii i Kraju Basków.

Odwołane rejsy samolotów i ostatkowe parady. Wichury nad Europą

Silny wiatr szalał nad Europą Zachodnią. Prędkość porywów miejscami dochodziła do 150 kilometrów na godzinę, pojawiły się też burze. Wystąpiły znaczne utrudnienia w ruchu kolejowym i lotniczym. Układ niżowy, niosący niebezpieczne podmuchy, wkroczy też do Polski.

Sople lodu i śnieg na Uralu zrobiły się zielone

Mieszkańcy Pierwouralska w obwodzie swierdłowskim w Rosji zaczęli w ostatnim czasie publikować w mediach społecznościowych niepokojące zdjęcia oraz filmy, na których widać śnieg i sople zabarwione na zielono.

Takie zdjęcia to rzadkość zimą

Przez potężny wyż, który ulokował się pod koniec lutego nad Europą, na niebie nie było praktycznie żadnych chmur. Nie jest to codzienna sytuacja o tej porze roku.