Nad Polską przeszedł front, niosący deszcz i burze. Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne, a Reporterzy 24 pokazują sytuację pogodową w swoich miejscowościach.
W piątek kilkuset turystów utknęło w górach Kaukazu. Głównym powodem była lawina błotna, która zeszła w okolicach kurortu Elbrus przy granicy Rosji z Gruzją. W tym regionie, gdzie przebywa ponad siedem tysięcy osób, wprowadzono stan wyjątkowy. Do tej pory udało się ewakuować ponad setkę turystów.
W czwartek osunęła się ziemia na południowym wschodzie Szwajcarii. Dzień później lokalne władze zarządziły całkowitą ewakuację pobliskiej wioski Bondo. Na razie nie ma doniesień o ofiarach.
Wrzesień w Tatrach rozpoczął się tragicznie. Ze szlaku prowadzącego na Rysy spadł turysta. To pierwszy wypadek śmiertelny podczas tegorocznych wakacji.
Siedmiu mężczyzn ruszyło na pomoc powodzianom w Houston. Ich bezinteresowna akcja ratunkowa skończyła się tragicznie. Płynąc łodzią do poszkodowanych wpadli na linię wysokiego napięcia.
Weekend okaże się chłodny i dość deszczowy. Początek tygodnia niestety nie przyniesie wielkiej poprawy. Prognozowana maksymalna temperatura tylko nieznacznie przekroczy 20 stopni.
Ulicami Karaczi spływają strugi brudnej wody. Powodzie, które po monsunie nawiedziły Indie, Nepal i Bangladesz, nie oszczędziły też Pakistanu, gdzie saldo ofiar wciąż rośnie. To jednak nie jedyne zagrożenie.
W piątek asteroida Florence minie Ziemię. - Gołym okiem jej z Ziemi nie zobaczymy, ale będzie można spróbować wypatrywać ją przez nawet niewielkie teleskopy - mówi Małgorzata Królikowska-Sołtan, profesor Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.
Co najmniej 50 osób mogło zginąć w Teksasie na skutek huraganu Harvey - podały władze w czwartek czasu lokalnego. Huragan zmienił obszar tego stanu nie do poznania. Najlepiej widać to na zdjęciach satelitarnych wykonanych przed i po przejściu żywiołu.
W piątek w wielu regionach kraju przelotnie popada, a miejscami także zagrzmi. Termometry pokażą od 16 stopni na północy, po nawet 30 na południowym wschodzie.
Na północy i zachodzie Polski grzmi. W ciągu nocy burze pojawią się jeszcze w województwach: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim.
Koty, psy, wiewiórki i krowy. Powodzie po huraganie Harvey odebrały im dom. I chociaż wiele jest historii o tym, jak uratowali je właściciele, to gdy wody opadną będzie można oszacować liczbę tych, które utonęły.
Na piątek przypada pierwszy dzień meteorologicznej jesieni. Jaka będzie nadchodząca pora roku? Na to pytanie odpowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.
W najbliższych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W weekend temperatura wyniesie od 14 do 20 stopni. W wielu regionach wystąpią opady deszczu. Miejscami pojawią się także burze.
Internet roi się od zupełnie nieprawdopodobnych historii: niestety, nie inaczej jest w przypadku relacji z huraganu Harvey, który nawiedził Stany Zjednoczone. Im mniej są prawdopodobne, tym większy znajdują odzew.
Huragan Harvey, który pustoszy Teksas od kilku dni, przyczynił się do śmierci kilkudziesięciu osób oraz ogromnych strat. Niektóre historie mieszkańców zalanych terenów są wstrząsające.
Wrzesień przywita nas dużo niższą temperaturą. Już od piątku zacznie napływać chłodne powietrze z północy sprawiając, że słupki rtęci w wielu miejscach nie będą przekraczać 20 stopni Celsjusza.
Południowa Azja cierpi z powodu częstych powodzi w trakcie sezonu monsunowego, który trwa od czerwca do września. Władze mówią, że tegoroczne powodzie są dużo gorsze. Skutki żywiołu w Bangladeszu, Indiach oraz Nepalu dotknęły miliony ludzi.
Za sprawą ciepłego afrykańskiego powietrza, które płynie znad Afryki, czeka nas parę ciepłych i słonecznych dni. Jednak wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Może być chłodniejszy niż zwykle.
Rosnąca aktywność huraganów, tonące wyspy i wyniszczające upały. Zmiana klimatu dotyczy nas wszystkich, ale niektóre kraje są bardziej lub mniej zagrożone. Dzięki badaniom europejskich specjalistów powstała mapa krajów, które są na to lepiej i gorzej przygotowane. Jak radzi sobie Polska?