Informacje
 • Ciemne chmury, ulewy i burze z gradem.
  Czwartek z gwałtowną pogodą

  16-07-2020 21:33 Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Ulewa w Poznaniu Foto: Kontakt 24/TVN24 | Video: TVN24

  Czwartkowa pogoda przyniosła wielu częściom Polski intensywne opady deszczu i burze z gradem. Niebezpiecznie zrobiło się już około godziny 11. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy pogodowe relacje.

  Pierwsze burze w czwartek pojawiły się jeszcze przed południem. Około godziny 11 ulewa z gradobiciem przeszła nad Barlinkiem (województwo zachodniopomorskie). Na nagraniach, które dostaliśmy od internautów, widać jej efekty. Woda spływała ulicami, a jezdnie i chodniki zrobiły się białe od gradu. Jak widać na filmie nadesłanym przez Reportera 24, grad padał również w Szczecinie.

  Ulewa przeszła też nad Wielkopolską. Odnotowano kilkanaście interwencji związanych z podtopieniami, zalanymi ulicami i chodnikami oraz zerwanymi gałęziami.

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała po godzinie 19.30, że z powodu intensywnych opadów doszło do zalania drogi krajowej numer 58 we wsi Jedwabno (woj. warmińsko-mazurskie). Przez jakiś czas występowały tam utrudnienia w ruchu.

  Gwałtowna pogoda

  Najbardziej intensywne opady odnotowano w miejscowości Tonkiele. Jak podali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, suma opadów sięgnęła tam 41,2 litra na metr kwadratowy.

  W czwartek późnym wieczorem obowiązywały także ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą. Ostrzegano, że burze mogą być szczególnie gwałtowne we wschodniej Polsce.

  JEŻELI ZOBACZYSZ COŚ CIEKAWEGO, PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...