Informacje
 • Ziemia w roli głównej. Satelitarne hity 2012 roku

  03-04-2013 11:38 Zobacz niezwykła kompilację zdjęć, grafik i wizualizacji

  Tak wyglada Ziemia widziana z kosmosu

  NASA

  Zachwycające kolory, niezwykłe kształty, dynamiczne procesy - satelity i instrumenty naukowe NASA pozwalają nam coraz lepiej poznawać nawet niedostępne miejsca Ziemi. NASA pokazuje niesamowitą kompilację satelitarnych hitów minionego roku z Ziemią w roli głównej.

  NASA często publikuje niezwykłe widoki Ziemi wykonane najczęściej przez krążące wokół niej satelity. Dzięki nim możemy poznać procesy zachodzące na oceanach i morzach, okołobiegunowych lodach, czy pustyniach.

  Zdjęcia, grafiki, wizualizacje

  Dowiadujemy się, jakie zmiany zachodzą na naszej planecie pod wpływem różnych czynników - zjawisk pogodowych, klimatycznych, ale także działalności człowieka. Powstające na podstawie satelitarnych danych mapy, grafiki i wizualizacje pozwalają nam lepiej zrozumieć, co dzieje się w różnych ziemskich zakątkach i jak te różne procesy łączą się ze sobą.

  Swoje trzy grosze dorzucają także astronomowie z kolejnych ekspedycji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  Z dystansu i w zbliżeniach

  Teraz NASA opublikowała coś specjalnego. W ramach Miesiąca Ziemi (Earth Month 2013), projektu poświęconego ochronie Ziemi i popularyzowaniu wiedzy o niej, graficy agencji przygotowali niesamowitą kompilację najlepszych satelitarnych widoków i grafik obrazujących procesy na naszej planecie z minionego roku.

  W trwającym nieco ponad dwie minuty nagraniu zobaczymy słynną Blue Marble, czyli Ziemię, a na niej przypominające gwiazdy rozświetlone miejskie aglomeracje, dziwne kształty pustynnych wydm, układy prądów morskich, niesamowite wzory z chmur i wiele innych szczegółów, których nie widzimy na co dzień.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • PROŚBA
  Proszę TVN o to, aby dodała możliwość wyboru jakości odtwarzanych filmów tak jak to ma miejsce na Youtube (Filmik powyżej - takie piękne ujęcia z orbity w takiej słabej jakości, a z pewnością oryginał jest przynajmniej w FullHD) Podobnie jest ze zdjęciami. Większość z nas internautów posiada dobre monitory i chcielibyśmy oglądać fotki w wysokiej rozdzielczości! Poza tym jest wszystko okej :)

  Pozdrawiam!
  Karol M.
  ~Karolmil /2013-04-03 14:17
 • OTO HITY Z SATELITY!
  Ziemska satelitarna lista przebojów jest fascynująca.
  ~Ziemia /2013-04-03 12:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...