Ma swoją oryginalną teorię na temat piramid. Może zostać prezydentem USA

Świat

Aktualizacja:
wiki ( CC BY 4.0 ) | Michael VadonBen Carson to emerytowany neurochirurg

Emerytowany neurochirurg Ben Carson, który ubiega się o republikańską nominację na prezydenta, ma swoją teorię na temat egipskich piramid. Polityk nie sądzi, by były to grobowce faraonów, a raczej spichlerze na zboże zbudowane przez biblijnego Józefa.

W 1998 roku Carson wystąpił przed studentami Uniwersytectu Andrews, uczelni związanej z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

- Moja własna osobista teoria jest taka, że Józef wybudował piramidy, żeby przechowywać w nich zboże - miał stwierdzić Carson. - Teraz wszyscy archeolodzy myślą, że wybudowano je z przeznaczeniem na grobowce faraonów - dodał.

Carson przekonywał, że piramidy składają się z hermetycznych komór, które musiano wybudować w jakimś celu. Zaprzeczył także teoriom, że piramidy wznieśli kosmici. - Mówi się, że obcy przybyli i mieli specjalną wiedzę, ale nie potrzeba obcych, kiedy Bóg jest przy tobie - stwierdził.

W środę o swoją wypowiedź z przeszłości zapytała Carsona telewizja CBS i kandydat na prezydenta podtrzymał swoją teorię o przeznaczeniu piramid: - Tak, to nadal moje przekonania.

"Guardian" zwraca uwagę, że Carson często mówi o swojej wierze. - Mówią: Carson, jak możesz być chirurgiem, neurochirurgiem i wierzyć, że Bóg stworzył Ziemię, a nie wierzyć w ewolucję, która jest podstawą całej wiedzy i wszystkich nauk - relacjonował polityk pytania ludzi dot. wiary. I odpowiedział: - Wierzę, że Bóg nas stworzył i zrobił to dobrze. (...) Im więcej wiesz o Bogu i masz głębszy związek z Bogiem, tym bardziej złożoną masz wiedzę na temat tego, jak działają pewne rzeczy, w tym ludzkie ciało.

Carson przegonił Trumpa w sondażach

Według najnowszego sondażu New York Times/CBS Ben Carson odebrał miliarderowi Donaldowi Trumpowi utrzymywaną od miesięcy pozycję lidera wśród kandydatów ubiegających się o nominację republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Jak wynika z opublikowanego w ubiegłym tygodniu sondażu, na Carsona chciałoby obecnie głosować w skali kraju 26 proc. wyborców republikanów, podczas gdy na Trumpa 22 proc. Choć autorzy sondażu zastrzegają, że różnica jest mała i mieści się w granicach błędu statystycznego, to po raz pierwszy Trump stracił pozycję lidera.

Autor: pk\mtom / Źródło: Buzzfeed, Guardian

Źródło zdjęcia głównego: wiki ( CC BY 4.0 ) | Michael Vadon

Tagi:
Raporty: