TVN24 | Świat

Atak na Ukrainę. Rosjanie chcą przejąć elektrownię wodną

TVN24 | Świat

Autor:
wini/dap
Źródło:
PAP

Rosjanie chcą przejąć ukraińską elektrownię wodną na Dnieprze w Kaniowie. Zapora znajduje się około 150 kilometrów na południe od Kijowa. Informację o planach Rosjan podała niemiecka agencja prasowa dpa w oparciu o raport sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy.

Wojska rosyjskie dotychczas zniszczyły, zaatakowały lub zdobyły kilka obiektów infrastruktury energetycznej, w tym przejęły największą w Europie elektrownię atomową w Zaporożu.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ. CZYTAJ RELACJĘ W TVN24.PL >>>

Autostrada i lotnisko

Rosyjskie jednostki podjęły również działania, by przedostać się do południowo-zachodnich obrzeży Kijowa - czytamy w raporcie. W nocy w mieście kilkakrotnie ogłaszano alarmy lotnicze.

Czytaj też: Zaporoska Elektrownia Atomowa w rękach Rosjan. Co wiemy?

Według informacji ukraińskiego wojska rosyjskie odziały próbowały również zbliżyć się do autostrady prowadzącej z kijowskiego przedmieścia Browary do miasta Boryspol, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy.

W okolicach miasteczka Kozielec około 70 kilometrów na północny wschód od Kijowa zaobserwowano przemieszczenie 100 jednostek uzbrojenia i innego sprzętu wojskowego, w tym głównie wyrzutni rakietowych.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości