TVN24 | Świat

Zwrot w sprawie zwłok niemowlęcia znalezionych w śmietniku. Po 30 latach

TVN24 | Świat

Autor:
akr
Źródło:
CNN, tvn24.pl
Małżeństwo zostało aresztowane i oskarżone w związku ze sprawą sprzed 30 lat dotyczącą odnalezienia zwłok niemowlęcia
Małżeństwo zostało aresztowane i oskarżone w związku ze sprawą sprzed 30 lat dotyczącą odnalezienia zwłok niemowlęciaAlexander County Sheriff’s Office
wideo 2/2
Alexander County Sheriff’s OfficeMałżeństwo zostało aresztowane i oskarżone w związku ze sprawą sprzed 30 lat dotyczącą odnalezienia zwłok niemowlęcia

Małżeństwo z Karoliny Północnej zostało aresztowane i oskarżone w sprawie sprzed 30 lat, która dotyczyła odnalezienia zwłok niemowlęcia w śmietniku. Było to możliwe dzięki badaniom DNA, które potwierdziły, że są oni rodzicami dziecka. Szef policji w Nags Head ocenił, że "tragedia śmierci tego dziecka i sposób, w jaki pozbyto się ciała są spotęgowane tym, że nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności za ten wstrząsający czyn".

Trzy dekady po odnalezieniu w śmietniku szczątków niemowlęcia w nadmorskim miasteczku Nags Head w Karolinie Północnej w USA policja poinformowała, że aresztowała i oskarżyła w tej sprawie małżeństwo: Scotta Gordona Poole'a i jego żonę Robin Lynn Byrum. Jak podano, było to możliwe w oparciu o nowe dowody pochodzące z badania DNA.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Robin Lynn ByrumAlexander County Sheriff’s Office

54-latek i 51-letnia kobieta zostali aresztowani w zeszłym tygodniu i oskarżeni o ukrycie narodzin dziecka. Jest to klasyfikowane jako zbrodnia pierwszego stopnia - poinformował w komunikacie prasowym główny departament policji w Nags Head.

Scott Gordon PooleAlexander County Sheriff’s Office

Szef policji w Nags Head, Phil Webster powiedział, że "tragedię śmierci tego dziecka i sposobu, w jaki pozbyto się jego ciała, potęgował fakt, że do tej pory nikt nie był odpowiedzialny za ten bardzo bolesny czyn".

- Ale dzięki ciężkiej pracy śledczych i naszych partnerów z organów ścigania, ci, którzy to zrobili, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za śmierć, która pozostawała nierozwiązana przez trzy dekady - dodał.

Ciało niemowlęcia w stanie rozkładu w śmietniku w Nags Head

Sprawa sięga 4 kwietnia 1991 roku. Tego dnia policjanci znaleźli szczątki niemowlęcia w śmietniku w miejscowości Nags Head. Służby nie były w stanie potwierdzić płci niemowlęcia ze względu na rozkład ciała.

Lekarze sądowi z hrabstwa Pitt w Greenville w Karolinie Północnej ustalili, że dziecko zmarło w wyniku uderzenia tępym narzędziem i uduszenia.

Śledczy z Nags Head powiązali parę z niemowlęciem po tym, jak przesłali jedno z żeber dziecka do analizy kryminalistycznej. Dzięki niej znaleziono DNA, co z kolei doprowadziło ich do małżeństwa.

W sierpniu tego roku pobrano materiał DNA od Scotta Gordona Poole'a i Robin Lynn Byrum. Wyniki badania próbki potwierdziły, że para była rodzicami dziecka. W czwartek 21 października przeszukano miejsce zamieszkania małżeństwa, a następnie aresztowano ich.

Google Maps

Autor:akr

Źródło: CNN, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alexander County Sheriff’s Office